Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nden anlamlı ziyaret

admin

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Edirne İl Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de başlattığı operasyona emekli astsubay ve ailelerinin manevi desteklerinin bir göstergesi olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri adına 54.Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Salim AFGÜN’nü ziyaret etti.

Ziyarete Edirne TEMAD’ı temsilen İl Başkanı Aydın BİLDİŞ, İl Sekreteri Tuncay ÇELEN ve İl Muhasibi Nihat KAŞLI katılmıştır.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Başkan Aydın BİLDİŞ:

“Bünyesinden çıkmaktan ve mensubu olmaktan her zaman onur duyduğumuz kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri, ülkemizin bekası, terör ve şer odaklarının imhası ve bölgeye barış getirmek üzere başlattığı Zeytin Dalı Harekatını başarı ile sürdürmektedir. Harekatın planlama safhasından icrasına kadar olan her safha Mehmetçiğin ve Türk Milletinin gücünü, kararlılığını ve toprak bütünlüğüne uzanacak her eli kırma azmini bir kez daha bütün dünyaya göstermiştir. Kahraman ordumuz, tarihinden ve atalarından almış olduğu yüksek manevi ve insani birikimlerinin sahada yansıması olarak sivil ve masum halka zarar vermeden tamamen terör odaklarına karşı mücadele etmektedir. Tek bir askerimizin bile burnunun kanamadan görevlerini başarı ile tamamlayarak vatana dönmeleri en büyük dileğimizdir. Art niyetli ve askerimizin mücadele azmini olumsuz etkileyecek her türlü girişim ve açıklamaların karşısındayız ve kınıyoruz. Biz emekli astsubaylar olarak her zaman olduğu gibi bugün de devletimizin ve ordumuzun yanındayız.

Bugün Tugay Komutanımızın şahsında Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Mehmetçiğimize  olan güven ve manevi desteğimizi göstermek amacıyla sayın Tuğgeneral Salim AFGÜN’ü ziyaret ederek, kalbimizin ve dualarımızın kınalı kuzularımızla birlikte olduğunu ifade ettik.” dedi.

 

 96 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Muharip Gaziler Derneği’nden “Afrika” Gazetesi’ne Kınama

Edirne Muharip Gaziler Derneği , “Türkiye’nin Afrin operasyonunu 1974 Kıbrıs Barış Harekatı ile ilişkilendirerek işgal harekatı olarak niteleyen” Afrika gazetesini kınadı. Edirne Muharip Gaziler Derneği’nden düzenlenen basın toplantısında Gaziler adına yapılan açıklamada; “Devletimizin bu zor günlerinde birlik ve beraberlik oluşumuz bizi her zaman cesaret ve güvenimizin sarsılmaz olduğunun bir göstergesidir. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp