“Türkiye İYİ Parti ile İYİ Olacak”

admin

İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın ve Edirne İl Başkanı Avukat Mete Türkay’ın katılımlarıyla Edirne Sivrikaya Restaurant’ta bir basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında ilk  olarak konuşma yapan İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın İyi Parti’nin Edirne’deki çalışmaları ve Genel Başkan Meral AKŞENER’in Edirne’ye gelişiyle ilgili çeşitli bilgiler verdi. Akalın konuşmasında; “Bana göre Edirne siyasetinin çok özel bir tarihi anını yaşıyoruz.  Türkiye’’de siyasetin tıkanmışlığını aşacak, bozulan millet birliğini yeniden tesis edecek bir siyasal hareket olarak yola çıktık. Türkiye’yi konsolidasyon siyasetinden çıkarıp daha iyi olacağı, millet birliğini yeniden tesis edecek bir siyasal iklime taşımak istiyoruz. Türkiye iyi olacak demek suretiyle Genel Başkan liderliğinde İYİ Parti’yi kurduk. Bu süreç çok zorlu geçen bir süreç oldu. Türk siyasetinin en sivil, en demokratik ve en yerli siyasi mücadelesi, gayri hukuki ve kanuni yol ve yöntemler bulunarak kesintiye uğratılmıştı. Bildiğiniz gibi Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener geçtiğimiz hafta Cumartesi günü ilimizi ziyaret etti. Öncelikle olağanüstü bir katılım gösteren Edirneli hemşerilerime teşekkür ediyorum.

“Yeni bir siyaset, yeni bir siyaset dili ve dolayısıyla yeni siyasetçilerle yola çıkma azim ve kararlılığındayız”

Burada çok özel anlar yaşandı. Genel Başkanımıza ilgi büyük oldu. Bir bayan’ın özellikle Genel Başkanımıza sonuna kadar sizinleyiz demesi gibi çok duygusal anlar yaşandı. Edirne’liller, İlk defa esnafın ve milletin yoğun ilgi duyduğu bir siyasi lider karşıladıklarını ifade etti. Gördüğüm kadarıyla Edirne halkı bu meseleye sahip çıkmış. Saraçlar caddesi’nde üye kaydı yapalım dedik. Ama baktık ki miting havası yaşandı. Yoğun ilgi vardı. Biz bu ilgiyi karşılıksız bırakmayacağız. Bu yeni dönemdeki temel yaklaşım siyasetimiz şu olacak; “Yeni bir siyaset, yeni bir siyaset dili ve dolayısıyla yeni siyasetçilerle yola çıkma azim ve kararlılığındayız”.

“Eski Siyasetçiler Biz çok bedel ödedik der ama sonra o bedelin tahsilatına başlar”

 

Artık siyaseti geçmiş kalıplar ve söylemlerle ifade etmekten ziyade, siyasetin yeni diline uygun aslında ona ihtiyacı olmayan, Türkiye’nin içersinde bulunduğu şartlar gereği siyaseti bir milli sorumluk ve bölgesel sorumluluk olarak benimseyen, ailesinden fedakarlık ve vakit ayıracak insanların siyasete katılması gerektiğine inanıyoruz. Siyasetteki bu katılımın seviyesini ne kadar çok yukarıya çekersek, siyasetin toplam kalitesini de aynı şekilde yukarı çekmiş olacağız.

“Edirne’liye ihtiyacımız var.”

Görüyorsunuz eski siyasetçiler bir zamandan sonra biz çok bedel ödedikten başlarlar, sonra o bedellerin tahsilatına yönelik teşebbüslere de girerler. Bunu Türkiye ve Edirne genelinde de zaman zaman yaşarsınız. Oysa bizim siyasete Edirne’nin temel eksiğidir bu, kaynakları örtüşmeyen bir geri kalmışlığa sahip ve çok iyi bir insan kalitesi var ama bu insan bu insan kalitesine paralel bir siyasetçi Edirne çıkaramıyor. Edirne’nin temel sorunu budur. Bizim bu dönem üzerinde en fazla duracağımız mesele orta yaş, genç yaş bir siyasi jenerasyon çıkarmak ve bu siyasi jenerasyonun Edirne’ye çok uzun yıllar hizmet edebilmesini sağlamak.

“Özellikle Edirne’li hanımlara daha fazla ihtiyacımız var, Türk siyasetine bir hanım eli değmeli.”

 

Arkadaşlık ve ekip ruhu içerisinde halka doğru siyaset yapabilecek bir grup ve nesil çıkarmak istiyoruz. Bu konuda da çok açıkça çağrı yapıyorum. Edirne’liye ihtiyacımız var, Edirne’liye yönetimlerde ihtiyacımız var, Edirne’liye üye olarak ihtiyacımız var. Edirne’li hanımlara özelikle ve özellikle daha fazla ihtiyacımız var. Mutlaka gelip te ben çalışmak istiyorum diyen her hanımefendiyi koşulları  dahiliyesinde yönetimde görevlendirme azim ve kararlılığımız var. Türk siyasetine bir hanım eli değmeli.

 Daha sonra, İYİ Parti kurucu İl Başkanı olarak atanan, İYİ Parti Edirne İl Başkanı Mete Türkay konuşmasında kendisi hakkında basın mensuplarına bilgi verdi. 1978 doğumlu olan Türkay 1995 yılında Edirne’ye geldiğini ve 22 yıldır Edirne’de olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti; “2010 yılından  2016 yılına kadar Edirne Baro’sunda görev aldım. Yönetim kurulu üyeliğimin son döneminde  Baro Başkan Yardımcılığı görevini üstlendim. Geçen dönem ki seçimlerde Türkiye Barolar Birliği Delegeliğine aday olup, meslektaşlarımın desteğiyle Barolar birliği delegeliğine seçildim. Bu görevim de halen devam etmektedir.

Ailemizde hiçbir zaman siyaset konuşulmadı. Siyasetin içinde de hiçbir zaman aktif olarak rol almadım. İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın gelip benimle konuştu. Siyasette yeni yüzler aradığını, vatan sevgisi, millet sevgisi olan yüzlerle bu yola devam edeceğiz. Bu yolda elini taşın altına koyacak genç, enerjik insanlara ihtiyacımız var ve bizimlesin dedi. Biz de kendisini kırmadık. Elimizi taşın altına koyma inancı  ve çocuklarımızın geleceği için bu görevde her zaman için parti dahilinde il,ilçe teşkilatları hangisi olursa olsun görev alabileceğimizi söyledim.  Açıkçası İl Başkanlığı konusu benim için de sürpriz oldu. Bana bu onurlu ve zor görevi yükleyecek kadar güvenen sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e, Teşkilatlardan sorumlu üyemiz Koray Aydın’a ve buna vesile olan İyi Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Mehmet Tolga Akalın’a ayrıca teşekkür ederim.  İYİ Parti programı ve iktidar hedefi olan, bunu başarabilecek güç siyasi kararlılıkta olan bir partidir. Her türlü hukuksuzluklara ve engellemelere rağmen büyük mücadeleler sergileyerek, Atatürk ilkelerini ve vatan sevgisini ön planda tutan farklı siyasi kanatlardaki kişilerin yine aynı ilkleri taşıyarak, gücünü sadece Türk milletinden alan, onurlu, tecrübeli, halkla iç içe, ülke menfaatlerini ön planda tutan, Lider karizması son derece yüksek, devlet adamlığı niteliklerinin hepsine sahip olan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener etrafında birleşerek sırtını sadece büyük Türk Milletine dayayan, gücünü de sadece büyük Türk milletinden alan siyasi bir oluşumdur.” dedi.

 151 total views,  2 views today

Next Post

Emniyet Müdürü Kurt'tan EDESOB’a ziyaret

Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret etti. Ziyarette Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve Edirne ESOB Başkan Vekili Erbey Kılıç hazır bulundular. Edirne İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt’un gerçekleştirdiği iade-i ziyarette Edirne ESOB Başkanı Emin İnağ Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp