Türkiye’de ilk boğaz köprüsü

admin

Türkiye’de ilk boğaz köprüsü (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülkemizde ilk boğaz köprüsü 1817 yılında Balıkesir İli Ayvalık ilçesine bağlı Cunda adası ile Lale adası arasında açılmış. Bu arada köprüyü genişletme çalışmaları devam ediyor.

Özellikle yaz günlerinde bu adalar turist akınına uğruyor. Adadaki lokantaların doğal ürünlerden hazırladıkları yemekler ve balıktan oluşan yiyecekleri denize karşı yemenin zevkini çıkarıyor.

Türkiye’de ilk boğaz köprüsü (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Karşılarındaki doğa harikası olan Şeytan Sofrası tepesini de seyreden yerli ve yabancı turistler sahilin güzelliğinden ve temiz havadan da yararlanıyorlar. Adanın en ilgi çeken yeri incik boncuk satılan işyerleri. Her türlü imkânı değerlendirip turistlere pazarlayan bölge esnafları özellikle turistik eşyalardan büyük gelir elde ediyorlar.

Bu konuda yüzlerce malzeme üretilmiş ve işyerlerinin yanındaki tezgâhlarda bu hizmeti veriyorlar, Cunda adasındaki esnafların çabalarının her bölge insanına örnek olması uyarısında bulunan vatandaşlar , “Burada her malzeme turistlik eşya olarak değerlendirilmiş ilgi çekecek ürünler elde edilmiş. Bu adayı ziyaret edenler buradaki hediyelik eşyalardan bir ve birkaçını alarak buradan ayrılıyor. Gerçekten bu turistlik ada esnafları için çok yararlı bir hizmet. Dileriz başka bölge insanları da gelip buradan örnek alır ve bölgelerinde bu tür hizmetleri geliştirirler” uyarısında bulundular.

Türkiye’de ilk boğaz köprüsü (1)

 73 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’ye "50 adet sıfır kilometre araç"

Serhad Birlik – ETUS olarak yaklaşık iki aydır halktan gelen talepler ve Belediye Başkanı Sayın Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda tüm minibüs firmalarıyla görüştüklerini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, “Halkımızın sistemdeki bazı araçların eski oluşuyla ilgili sürekli eleştirileri vardı. Belediye Başkanımız Sayın Recep Gürkan’ın da yeni araç alımı konusunda bize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp