Türkiye’de üç Belediye’den biri

admin

Edirne Belediye Başkanlığı, Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi bünyesinde İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİNİ açarak, Türkiye’de üç belediyeden biri oldu.   Edirne Belediye Başkanlığı, 19.07.2014 tarihinde Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi bünyesinde İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİNİ açarak Türkiye’de üç belediyeden biri olmanın haklı gururunu yaşıyor. “18.03.2004 tarih ve 25406 sayılı İlkyardım Yönetmeliğine göre yasal zorunluluk olan; ilkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı; Ağır ve tehlikeli işler kapsamındaki işletmelerde her 10 (on) personel için 1  (bir) ilkyardımcı, diğer kurum ve kuruluşlardaki her 20 (yirmi) personel için 1 (bir) ilkyardımcı olmak üzere bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az TEMEL İLKYARDIM EĞİTİMİ sertifikası almış ilkyardımcı bulundurulması zorunludur” maddesi göz önünde bulundurularak Edirne Belediye Başkanlığı’nca açılan İLKYARDIM EĞİTİM MERKEZİNDE sertifikalı ilkyardım eğitimleri düzenlendi.

Türkiye’de üç Belediye’den biri  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Başkanlığı kendi iç bünyesindeki ilk yardım eğitimleri dışında, Edirne halkına, okullardaki öğretmelere, sporculara, antrenörlere gönüllülük esaslı kurulan tüm sivil toplum kuruluşlarına (STK), derneklere ücretsiz olarak sertifikalı ilkyardım eğitimi verecek gönüllü ilkyardımcılar yetiştirecek. Edirne Belediyesi isterse ücret karşılığında sertifikalı ilkyardım eğitimini her kamu kurum ve kuruluşlarına vererek, bu kurumların ilkyardımcı ihtiyaçlarını giderebilecek.

Türkiye’de üç Belediye’den biri  (2)

 

 

 

 

 

 

 

TÖRENLE SERTİFİKALARINI ALDILAR

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Belediye Başkan Yardımcıları Ertuğrul Tanrıkulu, Selçuk Çakır ve Veteriner İşleri Müdürü Recep Dağdeviren’in de katıldığı törenle, Edirne Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sağlık İşleri Birimi bünyesinde açılan İlkyardım Merkezinde eğitim alan belediye personeli ilkyardımcılara Sağlık Bakanlığı onaylı sertifikaları ile ilkyardımcı kimliklerini verildi.

Türkiye’de üç Belediye’den biri  (4)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediyesi İlkyardım Eğitim Merkezi mesul müdürü, ilkyardım eğitmeni Hem.Ayten Sünetçiler ve ilkyardım eğitmeni Hem.İnci Özer tarafından, katılımcı belediye personeline, Haziran ve Eylül aylarında ilkyardım eğitimi verilmişti.  Temel ilkyardım eğitimi alan 17 (onyedi) katılımcının ilkyardımcı, sertifikalarını ve ilkyardımcı kimliklerini alarak, gönüllülük ilkesiyle görevlerine ilk adımlarını atmış oldular.

Türkiye’de üç Belediye’den biri  (3)

 178 total views,  2 views today

Next Post

ETSO selden zarar gören üyelerine yardım elini uzattı

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi selden zarar  gören ETSO üyelerinden bir yıl boyunca aidat almama kararı aldı. ETSO Şubat ayı Meclis Toplantısı Mehmet Eren Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin oylanmasının ardından kürsüye gelen Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Edirne’de yaşanan Nehir taşkınlarından dolayı yaşanan sel felaketinden büyük üzüntü duyduğunu söyledi.  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp