TÜRKİYE’NİN BAŞPEHLİVANI ALİ GÜRBÜZ DOPİNGLİ ÇIKTI

admin

– TÜRKLÜĞÜN YİĞİTLİĞİN SERGİLENDİĞİ KIRKPINAR’DA DOPİNG ŞOKU
– EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI HAMDİ SEDEFÇİ: AW000279
– “ALTIN KEMERİ ALİ GÜRBÜZ’DEN GERİ ALACAĞIZ”
652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinde 3 yıl üst üste başpehlivan olan Ali Gürbüz, dopingli çıktı.
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, yaşananlardan dolayı üzüntü duyduğunu ifade ederek, Türkiye’nin Başpehlivanı Ali Gürbüz’ün Kırkpınar’da aldığı altın kemeri geri alınacağını açıkladı. Ali Gürbüz’le finalde karşılaşan İsmail Balaban’ın doping testinde geçmesi durumunda altın kemeri kendisine verileceğini açıklayan Başkan Sedefçi, tarihte bu güne kadar Kırkpınar’da dopingli pehlivana rastlanmazken, bu yaşananların üzücü olduğunu dile getirdi.A08194427
Başkan Sedefçi, doping olaylarından dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek, “Sabah aldığımız habere göre Ali Gürbüz kardeşimizden alınan kan numunesine göre doping tespitinin yapıldığını öğrenmiş bulunuyoruz. Başpehlivanlardan ikinci ve üçüncü pehlivanın doping sonuçlarının gelmediğini öğrendim. Onlarında sonuçlarını bekliyoruz. Eğer onlarda doping çıkmaz ise Ali Gürbüz’ün ödülü olan altın kemer ikinciye verilecek. Altın kemerin belediyemize geri iadesi sağlanacak, uzun yıllardan beri yaptığım bir etkinliktir Tarihi Kırkpınar Güreşleri ilk kez böyle yoğun bir şekilde doping çıkması beni üzdü. Ali Gürbüzle beraber 8 tane pehlivan’ın dopingli olduğunu öğrenmiş olduk. Bunlardan Serhat Gökmen, Gökhan Arıcı, Murat Aydoğdu, Ali Altun, Süleyman Aykırı’nın dopingli olduğunu öğrendik” dedi.
C73_img_17_flas
BAŞALTI GÜREŞLERİNDE 1. VE 2. DOPİNGLİ
Başaltı Güreşleri’nde de doping yapıldığını öğrendiklerini aktaran Sedefçi, “Yine üzülerek söylüyorum, başaltında güreşen güreşçilerden dereceye girerek, birinci ve ikinci olanın da dopingli olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz. Bu sonuçlara göre doping yapanları ödülleri geri alınarak alttaki pehlivanlara verilecek” şeklinde konuştu.
A08192030
“20 YILLIK BELEDİYE BAŞKANLIĞIMDA İLK DEFA BÖYLE BİR OLAYLA KARŞILAŞTIM”
Tüm güreşçilerin mertçe güreşmesi gerektiğini vurgulayan Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, “Benim üzüldüğün konu Türklüğün, yiğitliğinin sergilendiği Kırkpınar’da doping yaşanması. 20 yıllık belediye başkanlığımda ilk defa böyle bir olayla karşı karşıya kalmanın üzüntüsünü yaşıyorum. Oradaki güreşçilerin tamamının, delikanlıca, yiğitçe, mertçe, emeğe saygılı olarak, güreşmesi gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.
ali-2_KBTX5
“AHLI KEMER”
Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, sözlerini şöyle noktaladı:
“Bir söylenti vardır halkın arasında. Kemerin son sahibi Ahmet Taşçı da bunu der, ‘bu kemer ahlı kemer’, ‘bu kemerde benim hakkımı yediler’ der. ‘Bu kemer kolay kolay kazılmaz’ diye söyler. Çok enteresan bir şey gerçekten kemer gitti ve geri geldi. Ahlı mı değil mi ben bilemem Allah bilir.”

 276 total views,  2 views today

Next Post

İŞBİLEN MAHALLE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

Bayram tatili sonrasında çalışmalarına kaldığı yerden devam eden  Uzunköprü  Belediye Başkanı İŞBİLEN, Cumhuriyet Mahallesi Sarıgül Sitesi yanında bulunan oyun parkı çevresine panel çit yapan ekibi ziyaret etti.    Cumhuriyet Mahallesinde de kahve ziyareti yapan İŞBİLEN, belediyenin yaptığı çalışmaları vatandaşlarıyla paylaştı. İlçenin  sorunlarını iyi bildiğini  ve bugüne kadar yapılan çalışmalarda el […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp