Türkü Günleri Geleneksel Hale Geldi

admin

Edirne Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Şefi ve Bağlama Öğretmeni Mustafa Dalgıç’ın öncülüğünde ikincisinin düzenlendiği “Edirne Bağlama Günleri” etkinliği, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.
Edirne Halk Eğitim Merkezi’nde bu akşam gerçekleştirilen etkinliğe Edirne Valisi Hasan Duruer, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsicisi Elçi Metin Kılıç, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan katıldı.
Türk Halk Müziği Korosu Şefi ve Bağlama Öğretmeni Mustafa Dalgıç, amaçlarının kentte bağlama çalan ve gönül veren insanları bir araya getirmek olduğunu ifade etti.
Dalgıç, ne yazık ki türkülerin artık fazla dinlenmediğini belirterek, “Tükü’lerimizi yaşatmak ve gençlerimize sevdirmek, sahip çıkmak için bu etkinliğin ikicisini düzenliyoruz. Geleneksel olarak Edirne günlerine devam etmek istiyoruz” dedi.
Edirne Türkü Günleri’ne her yaştan kişi ve grupların katılması dikkat çekti. Katılımcılar, Türkü seslendiren grup ve bireyleri seslendirdikleri Türkü’lerin ardından alkışlarla destek verdiler.AW001094

 187 total views,  2 views today

Next Post

ADAYLAR ISINMA TURUNDA

Mahalli seçim yaklaştıkça belediye başkanlığı için aday olmayı tasarlayanlar kulis faaliyetlerini sürdürüyor. Bazı partililer de aday olmayı istedikleri kimselerle temaslarıma başladı. Burada değineceğim İktidar partisinden Edirne Belediye Başkan aday adayı olması için teklifler alan Edirneli bir işadamı. Bu işadamı kendi işini yenmiş. Bugüne kadar her zaman toplumun farklı kesimleri ile […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp