TUTEKS -2016 Paneli Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde yapıldı

admin

TUTEKS 2016 (2)

 

 

 

 

 

 

Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından TUTEKS 2016 kapsamında düzenlenen Tekstil Ürünleri İhracatında Üretim Sorunları Paneli 03 Mayıs 2016 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Batı Trakya Milletvekili Hüseyin Zeybek, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Bayrak, Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İnce, akademisyenler ile sanayiciler ve öğrenciler katıldı.

TUTEKS 2016 (6)

 

 

 

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İnce yaptığı konuşmasında nitelikli iş gücünü sanayicilerle buluşturmak için etkinliğin düzenlediğini ifade ederek emeği geçen herkese teşekkür etti.

Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Üniversite-Sanayi iş birliğinin geliştiğini vurguladığı konuşmasında “Nitelikli ara eleman yetiştirmek için Üniversite olarak hocalarımızla üzerimize düşen görevi yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz. Yetişen ara elemanlar, sanayide oluşturacakları katma değer ile şehrimizin, bölgemizin ve Ülkemizin gelişmesine, zenginleşmesine katkı sağlayacaktır.” dedi. Rektör Yörük etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı bulunan herkese teşekkür etti.

TUTEKS 2016 (5)

 

 

 

 

 

OKULUNA DİJİTAL BASKI MAKİNESİ  HİBE ETTİ

Konuşmaların ardından Piramit Kumaş Ltd. Müdürü Coşkun Arslan tarafından Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokuluna hibe edilen dijital baskı makinesinin teslim töreni düzenlendi. Protokol, Rektör Prof. Dr. Yener Yörük ile Trakya Üniversitesi mezunlarından Piramit Kumaş Ltd. Müdürü Coşkun Arslan tarafından imzalandı. Protokolün imzalanmasının ardından Batı Trakya Milletvekili Hüseyin Zeybek Coşkun Arslan’a teşekkür belgesi, Rektör Yörük’ te plaket verdi.

TUTEKS 2016 (4)

 

 

 

 

 

 

 

Ardından Bulgaristan Koprina Company Tekstil Şirketi ile Tekstil, Giyim, Ayakkabı ve Deri Bölümü arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Bulgaristan Koprina Company Tekstil Şirketi CEO’su Nurgül Ademov’a plaket ve teşekkür belgesi Edirne Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin İnce tarafından verildi.

Konuşmaların ardından “Tekstil Ürünleri İhracatında Üretim Sorunları” Moderatör Trakya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Dr.Özdemir Ay  ve panelistler Pramit Kumaş ltd Coşkun Aslan, Başak Hazır Giyim ltd.Orçun Bilgin,Nehir Tasarım Giyim ltd. Korkut Seyhan ,Modavizyon A.ş. Vedat Okuş  tarafından dile getirildi.

TUTEKS 2016 (1)

 

 156 total views,  2 views today

Next Post

İl Genel Meclisi planlı çalışmalı

İllerde İl Genel Meclisleri o yörenin parlamenteri halkla iç içe olan yöneticileri konumundadır. Konumları gereği her zaman köylülerle birlikte olan halkın sorunlarını özellikle köylülerin sorunlarını yakından izleyen ve bu sorunların çözümünde büyük katkı sağlayan, halkın temsilcileridir, İl Genel Meclis üyeleri. Bu önemli konumlarını dikkate aldığımızda İl Genel Meclisleri halkla üst […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp