TUYUB’dan Mavridis’e maraton ziyareti

admin

DSC_4941 - Kopya

 

 

 

 

Türk – Yunan – Bulgar Dostluk Grubu Derneği (TUYUB) yöneticileri, önümüzdeki Haziran ayında Edirne’de düzenlenecek ve Yunanistan’ı da kapsayacak yarı maratonun hazırlıkları konusunda Yunanistan’ın Orestiada Belediye Başkanı Vassilis Mavridis’i makamında ziyaret etti.

Orestiada Belediyesi’nde gerçekleşen görüşmeye TUYUB Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kaya ile yönetim kurulu üyeleri Önder Barlas, Yavuz Satıcı, Sedat Kuru, Osman Kocaman, Ergun Türkyılmaz ve Murat Savaş ile Türkiye Atletizm Federasyonu yönetim kurulu üyesi aynı zamanda da Avrupa Atletizm Federasyonu As Başkanı Salih Münir Yaraş da katıldı. Görüşme sırasında, yarı maraton startının Edirne Selimiye Meydanı’nda 14 Haziran 2015 tarihinde verileceği ve Avrupa Birliği ülkelerinden binlerce sporcunun katılımının beklendiği belirtildi. TUYUB yöneticileri yarı maraton güzergahına, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Yunanistan’ın sınır köyü olan Kastanies de dahil edildiğini Başkan Mavridis’e bildirdiler. Yarı maratonun Yunanistan topraklarındaki kısmının uzatılması konusunda kendisinden yardım isteyen TUYUB yöneticilerine Mavridis “Farklı ülke ve kültürlerden insanların birbirleriyle kaynaşması için güzel bir etkinlik. Elimden gelen yardımı göstereceğim” dedi.

Başkan Kaya ve yönetim kurulu üyeleri ziyaretin anı olarak, Belediye Başkanı Mavridis’e Edirne’nin el sanatlarından oluşan çeşitli hediyeler ve bir atlet forması hediye ettiler.

DSC_4929 - Kopya

 24 total views,  2 views today

Next Post

Saadet partisi meriç ilçe kongresini yaptı.

        Saadet Partisi Meriç ilçe Teşkilatı 5. Olağan kongresini yaptı. Kongrede İlçe başkanlığına Erol Parazil seçildi. Kongrede divan başkanı Şener Yüzer kongrenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Siyasi konuşmalar maddesinde konuşan İl Başkanı Ali Demirkıran ülkemizin çok önemli sorunları olduğu halde, olmadık konuların gündeme getirildiğini ve insanların meşgul […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp