Tuzcular’dan Geleneksel Resim Sergisi

admin

Tuzcular Otomotiv firmasınca geleneksel olarak her yıl yapılan resim sergisinin bu yıl 9.su gerçekleştirildi. Geleleneksel Resim Sergisi Ödül Törenine Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Tuzcular Otomativ A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tuzcu, Genel Müdür Ertuna Bilgiç, resim yarışmasında derece alan öğrencilerin yönetici ve öğretmenleri, öğrenciler ,veliler katıldı.

tuzcular otomotiv resim sergisi (16)

tuzcular otomotiv resim sergisi (27)

Bugüne kadar yaptığı kültürel etkinliklerle sesini duyuran ve sayısız hizmetleri olan Edirne’li işadamı Tuzcular Otomotiv A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tuzcu; Bir yerde iş yapıyorsak oraya kültürel ve sosyal hizmetler de vermek zorundayız. Kurumumuzun geleneksel hale getirdiği resim yarışmamıza  bu yıl Edirne dışından  firmalarımızın bulunduğu il ve ilçelerden de katılım sağlandı. Ayrıca, Faika Erkut Özel Eğitim Merkezi, Keşan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi,2. Beyazıt Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencileri de yarışmada yer aldı. Dedi.

tuzcular otomotiv resim sergisi (7)

Yarışmada dereceye girenlere cep telefon, kamera, fotoğraf makinesi, tablet, cd çalar ve çeşitli hediyeler armağan edildi. Resim yarışmasında Edirne merkez ilçeleri ve Trakya’nın diğer il ve ilçelerinden 80 öğrenciye ödülleri verildi.

tuzcular otomotiv resim sergisi (22)

Tuzcular Otomotiv AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tuzcu, Tuzcular Otomotiv’in her yıl gerçekleştirdiği, bu yıl 9’cusu yapılan Geleneksel Resim Yarışması Ödül Töreninde yaptığı konuşmasında şunları kaydetti“Edirne Merkez şubemizde 9.sunu düzenlediğimiz Tuzcular Resim Yarışması ödül töreni için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu önemli günde buraya geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve hoş geldiniz diyorum.

tuzcular otomotiv resim sergisi (17)

Bundan tam 9 yıl önce bir otomotiv firması olarak başlattığımız yarışmamız ile ilgili her yıl şahsıma sorulan soruyu bir kez daha yineleyerek konuşmama başlamak isterim; “Bir otomotiv bayisi neden resim yarışması düzenleme gereği duyar ki?”

tuzcular otomotiv resim sergisi (74)

Bizler otomotiv piyasasında hizmet veren ve hizmetimizin temelinde otomotiv olan, temeli 1968’li yıllara dayanan köklü bir kuruluşuz. Bugün Edirne Merkez ve Keşan, Kırklareli Lüleburgaz olmak üzere Trakya bölgesinde üç farklı noktada Türkiye’nin lider markası olan Ford‘u başarılı bir şekilde temsil ediyoruz. Aynı bünye içerisinde yine tüm Trakya bölgesinde sigortacılık alanlarında da faaliyet gösteriyoruz. Diğer bir iş kolumuz olarak da Edirne turizm sektörüne RYS Hotel markamız ile katkıda bulunuyoruz.

tuzcular otomotiv resim sergisi (69)

TRAKYA’DA TERCİH EDİLEN FİRMAYIZ

Rekabetin ve teknolojinin gelişimiyle Ford araçlarımız gelişirken bizler de satış ve satış sonrası hizmet standartlarımızı artırmak için modernizasyon çalışmaları ışığında, fiziki yapımızı geliştirmek üzere tüm şubelerimizde çeşitli revizyonlar ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Yaptığımız yatırımlarla Trakya bölgesinde tercih edilen aynı zamanda tavsiye edilen bir firma olarak bölgemize ve ülke değerlerine katkı sunmaya çalışıyoruz.
tuzcular otomotiv resim sergisi (38)

Tüm bu yatırımlarımızın bir uzantısı olarak içinde yaşadığımız sosyal çevremize de katkı sağlamayı amaçlıyor ve bu hususta çeşitli sosyal projeler üretiyoruz. Ağaç ekimi, çeşitli okullara engelli tuvalet yapımları, oyun sahaları yenilemeleri, sportif faaliyetlere ve kulüplere destek, çeşitli sponsorluklar ve benzeri bir çok sosyal desteklerimizin yanı sıra resim yarışması olarak da her yıl düzenli olarak büyük bir organizasyon gerçekleştiriyoruz.

Resim yarışması belki ilk bakıldığında bir otomotiv firmasının üstlenebileceği bir proje gibi gözükmese de bizler bu yarışmanın gelişimini sağlayarak bölgemizde olan çocuklarımızın sanata, tasarıma olan tutkularını geliştirebilecek kanallar açıyor ve keşfedilebilmeleri için aracı oluyoruz.

tuzcular otomotiv resim sergisi (28)

Hiçbir maddi destek almaksızın tek başımıza büyüttüğümüz bu yarışmamızın önümüzdeki yıl onuncusunu düzenleyerek bir kilometre taşı oluşturmuş olacağız.

Amacımız bu yarışmayı bölgesel olarak bir marka haline getirmek ve her yıl düzenli olarak tekrarlanabilen ulusal, hatta uluslararası bir festival havasına sokabilmektir.

Bu amaca hizmet etmek arzusu içinde olan kişi ve kurumların da desteğine her daim açığız. Bu sebeple gelecek yıl 10.sunu düzenleyeceğimiz resim yarışmamız ile ilgili çok özel projeler gerçekleştirecek çalışmaları şimdiden başlatmış bulunuyoruz.

tuzcular otomotiv resim sergisi (34)

Özverili çalışmalarla gerçekleşen bu yarışmanın oluşmasında başta sanat adına hiçbir karşılık beklemeden, bizlerden yardımlarını esirgemeyen değerli jüri üyelerimize, il milli eğitim müdürlüğümüze, katılım sağlayan okul yönetici ve öğretmenlerimize, organizasyonun başarılı bir şekilde uygulanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

tuzcular otomotiv resim sergisi (43)

YARINLARIMIZIN UMUDU ÇOCUKLAR

Ve siz bugünün çocukları, yarınımızın geleceği bireyler; hayat boyunca sanat yapan üreticiler ya da sanatı bilinçli izleyen tüketiciler olarak yaşadığınız kültüre ve topluma katkılarınızı sağlamak amacı ile düzenlenen yarışmamıza katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor ve başarılarınızın devamını diliyor ve bu vesileyle de sizlerin mutlulukları ile gururlanan ailelerinizi de ayrıca tebrik ediyorum.” Dedi.

tuzcular otomotiv resim sergisi (47)

Daha sonra söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin böyle bir etkinliğe ilk kez şahit olduğunu bir firmanın böyle bir hizmet yapmasının önemine değinerek şunları kaydetti; “ 9 yıldan bu yana ara vermeden sürdürülen böyle güzel bir hizmette sizlerle birlikte olduğum için sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Değerli çocuklar her hizmet devletten beklenmemeli.

tuzcular otomotiv resim sergisi (12)

Bu tür hizmetlerde herkes üzerine düşeni yaparsa daha olumlu netice elde edilir. Firmaların kuruluş amacı kar sağlamaya yöneliktir. Bunun ötesinde bu tür sanatsal çalışmalara ve engellilere yönelik faaliyetlere,devletin yeterli hizmet veremediği birtakım işlere de destek verilmesi önemlidir. Keşke her firma tarafından bu tür etkinlikler yapılmış olsa, bizler için büyük mutluluk olur” dedi. Sergi kokteyl ile son buldu.

 

 557 total views,  5 views today

Next Post

Damızlık Birliği Genel Kurulunda AYTIN’a üyelerden Tam destek

Damızlık Birliği 8.Olağan Genel Kurulunda sandıktan ezici bir üstünlükle eski Başkan Tuncay Aytın çıktı. Bugüne kadar Birlik ve Birlik üyelerinin çıkarları için büyük hizmetlere imza atan eski Başkan AYTIN ve ekibi Genel kurulda üyelerin tam desteğini alarak  EDSYB’nin yeniden başkanı seçildi. İki adayın katıldığı seçimde  yapılan sayım sonucunda TUNCAY AYTIN […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp