Üç ilçede TREDAŞ şubeleri kapatılıyor

admin

Edirne’ye bağlı Havsa, Lalapaşa, Süloğlu İlçelerindeki TREDAŞ şubeleri  kapatılacak. Havsa ilçesinde yapılan toplantıya Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Havsa İl Genel Meclis Üyesi Tuncay Aytın, Havsa İl Genel Meclisi üyesi Fedayi Işık, Süloğlu İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Uzun, Havsa CHP İlçe Başkanı Hasan Özel, Süloğlu CHP İlçe Başkanı Önder Cin, Lalapaşa CHP İlçe Başkanı Ayhan Günay ile vatandaşlar katıldı.  Toplantıda konu hakkında bilgi veren CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu yaptığı “konuşmada bu toplantıya yapma nedenlerinin üç ilçede bulunan TREDAŞ’ların kapatılması konusu olduğunu belirterek; “ Burada üç ilçeyi temsilen seçilmişlerimiz var. Lalapaşa Belediye Başkanımız şu anda yurtdışında o da bizimle beraber olduğunu söyledi. Burada yapılacak toplantı için herkesi davet ettik. Bu toplantının siyasi bir amacı yok sadece kamuoyuna bilgi vereceğiz.

Üç ilçede TREDAŞ şubeleri kapatılıyor

 

 

 

 

 

 

 

Bölgemizin hizmet aldığı bir kurum AKP’nin politikaları sonucunda özelleştirme kapsamına alınarak özelleştirildi. Bu özelleştirmede halka hizmet mantığı göz ardı edilmiş. Burada üç küçük ilçemizin hizmet alması engelleniyor. Havsa ilçemizde 8500 elektrik abonesi bulunuyor. Bu aboneler elektrik paralarını burada yatırıyor. 250-300 yeni abone oluşumu veya değişimi var veya bir ev yapıyorsunuz. Bu evin elektrik tesisatının onaylanması gerekiyor, bu işlemleri TREDAŞ yapıyor. Bu kurumlar kapatılıyor. Kapatma gerekçesi olarak deniyor ki, Bu işlemler için ilçelerdeki vatandaşlar Edirne’ye gitsinler deniyor. Bu kurumlar daha önceleri devletteydi. Devletimiz her ilçeye bu kurumların şubelerini açmış oralarda hizmet veriyordu. Buralardaki abonelik ve elektrik dağım işlemleri, elektrik faturalarının tahsil edilmesi buralardan sağlanıyordu. Bu işlemlerden en önemlisi herhangi bir elektrik arızası anında şubelerin buradan kalkmasıyla ekiplerin burada bulunmaması, elektrik kesintilerinde tehlikeli durumlar olabilir. Tarla ve ev yangınları olabilir. Şubelerin buradan kaldırılmasıyla müdahale durumları kalmayacak demektir. Biz seçilmişler olarak bu alınan kararı kınıyoruz. Yetkililerin bu kararı yeniden gözden geçirmesini bekliyoruz. Bu toplantıyı kamuoyunu bilinçlendirmek için yaptık. Bir gün önce Lalapaşa ilçemizde muhtarlarımız bir toplantı yaptı. Biz bu konuda hizmet istiyoruz. Hizmet çok önemli. “Biz ne kadar para kazanırsak kazanırız. Burada 6 personelin bulundurulmasına gerek yok”  mantığı çok yanlış. Bu yanlışın düzeltilmesi istiyoruz “ dedi.

 

 

 

 125 total views,  2 views today

Next Post

Cankar Tarım solucan gübresi

          Dünyada ve ülkemizde çevre sorunları, çevre kirliliği artıyor, bu sorunun çözüme kavuşturulması her geçen yıl daha da önem kazanıyor. Dünyanın en akıllı geçinen canlıları olan insanlar kendi yaşadıkları ortamı yok etmek için elinden ne geliyorsa yapıyor.             Bu tehlikeyi dikkate alarak geliştirilen çevre dostu toprağın kimyasal tehlikesini yok eden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp