“Üç Sergi İçinde Tunca” Sergisi Edirne’de

admin

Edirne Belediyesi’nin kardeş şehri Yambol Belediyesi ile ortaklaşa başlatılan ve geçen ay Yambol’da düzenlenen, “Üç Sergi İçinde Tunca” konulu resim sergisinin finali, 6 Kasım 2014 tarihinde Edirne’de gerçekleştirilecek.

TUNCA SERGİSİ (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Türk ve Bulgar ressamların yağlı boya resimlerin oluşan sergi Trakya Birlik Genel Müdürlüğü Sergi Salonu’nda sanatseverlerle buluşacak. Sergi açılışına Yambol Belediye Başkanı Georgi Slavov ile beraberinde belediye meclis üyeleri ve projede yer alan Bulgar ressamlar da katılacak. “Üç Sergi İçinde Tunca” isimli projeye Edirne’den Belediye adına ressamlar İbrahim Dinçeli, Enis Şensever, Ruken Aslan, Mustafa Haykır ve Baybora Temel, Bulgaristan’dan  Petar Tepsizov, Diana Petrova, Tanya Stoilova,  Taşko Popov,  Tryana Panayotova, Dimo Genov, Stefan Baev, Plamen Kirilov, Rosen Kavrakov ve Aleksandrina İgnatova katılıyor.

TUNCA SERGİSİ (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Projenin amacının Türkiye ve Bulgaristan topraklarından geçen Tunca nehrinin ressamlar tarafından sanatsal olarak yansıtılması olduğunu belirten Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Kardeş şehrimiz Yambol ile gerçekleştirdiğimiz bu proje, önümüzdeki dönemde iki belediye arasında farklı alanlarda gerçekleştirilecek işbirliklerinin bir örneği. Tüm sanatseverleri sergi açılışına davet ediyorum” dedi.

30 eserin yer alacağı, “Üç Sergi İçinde Tunca” konulu resim sergisi, 20 Kasım tarihine kadar açık kalacak.

TUNCA SERGİSİ (2)

 196 total views,  2 views today

Next Post

Şehitasım İlkokulu’nun Büyük Başarısı

İlimiz Merkez Şehitasım İlkokulu, “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı okul ortaklıkları projesi, Avrupa’nın başarılı projelerinden biri olarak seçilerek Avrupa kalite etiketi ile ödüllendirilmiştir.                 Merkez Şehitasım İlkokulu, Eylül 2012’de başlayan  “Spirit of Hope” (Umut Ruhu) adlı Comenius çok taraflı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp