Üç ülke arasında sınırsız dostluk yarı maratonu

admin

Edirne Basın ve Enformasyon Müdürlüğünde düzenlenen toplantıda 14 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu hakkında bilgi verildi. Türk, Yunan, Bulgar atletlerinin katılacağı yarı maraton koşusu ile ilgili olarak açıklama yapan Türk Yunan, Bulgar Dostluk Gurubu Başkanı Haluk Kaya, Türk Yunan Bulgar dostluk Gurubu Derneğinin 2013 yılında kurulduğunu belirterek; “ derneğimiz kurulduğundan bu yana balkanlarda örnek olacak düzeyde sıcak ilişkilerin sürdürülmesi amacıyla önemli etkinliklere imza atmıştır.

Üç ülke arasında sınırsız dostluk yarı maratonu

 

 

 

 

 

 

 

Dernek üç ülke arasında dostluğun artmasına ve Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlamıştır. Edirne Valiliğince organize edilerek 8 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirilen Uluslararası Sınırsız Dostluk Maratonu o yıl gerçekleştirdiğimiz en önemli organizasyondur. Türk atletizmine hizmet sunan maratonla dünyada bir ilki gerçekleştirdik. Maraton kapsamında Türk, Bulgar ve Yunan atletler pasaportsuz ve vizesiz olarak, Yunanistan’a giriş çıkış yapmışlardır. Edirne’den koşmaya başlayan atletler  Yunanistan’ın Kastanias  kasabasına gidip oradan dönerek tarihi mekanları izleyip  Kırkpınar yanındaki tarihi saray kalıntıları yanında  maratonu tamamlamışlardı. Bu maraton sınırları kaldırarak ülkeler arasında dostluğu pekiştiren önemli bir organizasyon olmuştu”dedi.

Bu yıl 14 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Uluslararası Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu Selimiye önünden başlayacak. Tunca ve Meriç Köprülerinden geçilerek Kaaraağaç’tan Yünanistan’ın Kastanies Kasabasına gelinecek. Oradan dönülerek aynı güzergâh takip edilerek Selimiye önünde sona erecek. Yarı Maratona 1500 sporcunun katılması bekleniyor.

 

 

 

 106 total views,  2 views today

Next Post

Şemsettin Emir, “AK Parti demek, aş demek, iş demek”

AK Parti Edirne Milletvekili Adayı Şemsettin Emir,  gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor. Günde 3 saat uykuyla çalışmalarına devam edem Şemsettin Emir, Edirneli hemşerileri için Ankara’da da aynı tempoda çalışacağı sözünü verdi. Gün içinde İpek Yol Fabrikasında çalışanlara seslenen Şemsettin Emir, “AK Parti demek iş demek aş demek. Yeni fabrikaların açılması […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp