Üç Ülke Gümrükçüleri Bir Araya Geliyor

admin

Türk, Yunan ve Bulgar gümrükçüler, Edirne Gümrük Mensupları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 24 Kasım’da Edirne’de düzenleyeceği bir gecede bir araya gelecek.
Edirne Gümrük Mensupları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 24 Kasım Cumartesi gecesi Türk, Yunan ve Bulgar gümrükçülerin bir araya geleceği bir etkinliğe imza atacak. Edirne’de bir restoranda düzenlenecek olan yemeğe Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosu Lubomir Nikolov Popov ile Yunanistan’ın Edirne Konsolosu Katerina Varvarigu’nun da katılması bekleniyor.
Dernek, gece için Türkçe, Yunanca ve Bulgarca olmak üzere 3 ayrı dilde afiş bastırırken derneğin Genel Sekreteri Haluk Kaya, söz konusu geceyle ilgili açıklamasında şunları söyledi:
“Edirne’de düzenleyeceğimiz bu tanışma ve kaynaşma yemeği 3 ülkenin katılımıyla bir ilk olmaktadır. Bir sınırın iki yakasında aynı işi yapan meslektaşlar olarak ilk kez bir araya gelip birlikte eğleneceğiz. İpsala, Pazarkule, Kapıkule, Hamzabeyli ve Dereköy Gümrük Müdürlükleri ve bu müdürlüklerin karşısında bulunan karşı ülkenin gümrük çalışanları katılacak. Her ülke kendi sanatçısını da beraberinde getirecek ve birlikte eğleneceğiz.”

 196 total views,  2 views today

Next Post

Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik Türkiye Belediyeler Birliği Toplantısını değerlendirdi.

http://youtu.be/X9zvQ0WtsmU  197 total views,  3 views today Edirne Ajans Haber MerkeziBufferemailFacebook0TwitterPinterest0LinkedinPrint
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp