ÜÇ ZARF HİKÂYESİ

admin

fikri_yalin_koseAşağıda anlatacağım hikâye farklı şekilde anlatılır ve yorumlanır. Bazıları burada söz konusu olan kimseyi Hükümdarın veziri olarak ifade eder bazıları ise işleri bozulan bir işadamı diye nakleder. İşin özü şu; Bir yöneticinin veya işadamının veya vezirin işleri, çevresi ile ilişkileri çok bozuk gitmektedir. Ne yaparsa yapsın işleri bir türlü rayına oturmamaktadır.

Bu durumu yakın arkadaşına iletir: Arkadaşı “ Sen hiç merak etme bende senin bu sorununu çözecek reçete hazır” der. Kendisine, ne yapması gerektiğini söyler.

“ sana üç zarf vereceğim. İlk olarak, birinci zarfı açacak gereğini yapacaksın.

Eğer işinde değişiklik, rahatsız olduğun konularda düzelme olmaz durumun düzelmezse bu kez ikinci zarfı açacaksın. Onda da soruna çözüm bulamazsan son olarak üçüncü zarfı açacaksın” diye arkadaşına üç zarfı vermiş. Zarfları alan zat heyecanla ilk zarfı açmış.

Zarfta “kendinden önceki yöneticileri suçla” diye yazıyormuş. Başlamış daha önceki yöneticileri kıyasıya suçlamaya. Aradan bir süre geçmiş bakmış ki durumda değişen bir şey olmayınca, bu defa ikinci zarfı açmış. Orada da “çevreni suçla” diye uyarı varmış. Bu defa da çevresinde olanları suçlamaya başlamış. Sonucunu görmek için sabırla beklemiş. Bakmış ki, yine de değişen bir durum yok. En sonunda üçüncü zarfı açmaya karar vermiş. Bu zarfta “ sen de üç zarf hazırla” diye yazıyormuş……

KISSADAN HİSSE

Günümüz olaylarını, çevremizdeki gelişmeleri değerlendirdiğimizde bunu nerelere, hangi olaylara ve kişilere yorabiliriz. Yorum sizlerin..

** Emanetler ve görevler layık olmayanlara verildiğinde kıyameti bekle.

Hadis

 111 total views,  2 views today

Next Post

Özcan için Keşan’da Adaylık Şöleni Yapıldı

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’ın 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde partisi tarafından yeniden belediye başkan adayı olarak atanması ile ilgili 11 Şubat 2014 Salı günü CHP Keşan İlçe Merkezi’nde yapılan basın toplantısında tam bir demokrasi şöleni yaşandı. Saat 12.30’da Keşan CHP İlçe Binası’nda başlayan toplantıya CHP Edirne İl […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp