Ufuk YANIK’ın başarısı sürüyor

admin

DSC09691

 

 

 

 

 

 

Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde deste orta boyda büyük bir başarı elde eden ve puanlamaya kalmadan rakibini yenerek güreşseverlerin dikkatini çeken Edirne Belediyesi sporcusu Ufuk Yanık İzmir Aliağa’da düzenlenen 13. Helvacı Yağlı Güreşleri’nde Küçük Orta Boy’da üçüncü oldu. Yanık; bu başarısını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’la paylaştı.

Ata sporuna gönül veren ve 10 yaşından beri Er Meydanı’nda mücadele eden Edirne Belediyesi’nin güreşçisi Ufuk Yanık, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali’nde başarılı performansıyla dikkat çekti. Katıldığı bir çok müsabakada derece elde eden Ufuk Yanık; İzmir’in Aliağa İlçesi’nde düzenlenen 400 pehlivanın katıldığı 13. Helvacı Yağlı Güreşleri’ne katıldı. Küçük Orta Boy’da 50 güreşçi ile mücadele eden Yanık, zorlu rakiplerini yenerek, üçüncülüğü elde etti.

Yanık elde ettiği başarıyı ise Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile paylaştı. Başkan Gürkan’ı makamında ziyaret eden Yanık, “Bir Edirneli olarak Ata sporumuzu en iyi şekilde temsil edeceğim konusunda size söz vermiştim. Bu sözü yerine getirebilmek için elimden geleni yapıyorum” ifadelerine yer verdi.

Ufuk Yanık’ın 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde deste büyük boyda güreşeceğini hatırlatan Başkan Gürkan ise “Geçen yıl gösterdiği mücadele ile dikkatleri üzerine çeken Yanık; bu yıl girdiği tüm mücadelelerde Edirne’yi ve Ata sporunu başarıyla temsil etti. Bu yıl Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde Edirne’ye birinciliği getirmesini diliyorum” dedi.
DSC09693

 115 total views,  2 views today

Next Post

NAZIR, “mahallemizde sağlık ocağı yok”

            Edirne’nin eski yerleşim alanlarından olan Yancıkçı Şahin Mahallesi Muhtarı Orhan Nazır, mahallenin sorunları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, “ Eski adı SSK yeni adı Selimiye Devlet Hastanesi olarak hizmet veren binanın tamamen Halk Sağlığı Müdürlüğüne verildi. Burada en önemli sorunumuz mahallemizde aile hekimliğinin bulunmamasıdır. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp