Ulasal engellilerle işbirliği artıyor

admin

Ulasal engellilerle işbirliği artıyor (3)

 

 

 

 

 

 

Ulusal Engellilere İşverenler Federasyonu yetkilileri Edirne’ye geldi. Edirne’de Dünyam Engelliler Derneği yetkilileri ile bir araşa gelen Ulusal Engelliler İşverenleri Deneği Merkezi Sofya’da bulunuyor. Dernek Başkanı Elva Todorova Edirne’de partnerleri olan Adem Düzkes’in misafiri olduklarını belirterek;” Biz kendileri ile sadece partner değil, çok işi arkadaşlarız.Elva Todorova ile birlikteSamokov’danStevka Yazlovska,Mezek’tev Panko Vangelova,Etropole’den Mimi İvanova,Ilorin İvanoz,Buzovgrad’tan Stoyka Adomova,Pavel Adomov ekibin Edirne’ye gelen üyeleriydi. Daha sonra konuşmasını sürdüren Elva Todorova şunları söyledi.”Çalışan Engelliler Federasyonunda birlikte çalışmalarımız var. Engelli insanların istihdamı ile ilgili çalışmalarımız var. Edirne’ye gelme amacımız da kendileriyle fikir alışverişinde bulunarak onlara nasıl yardımcı olabiliriz. Yine burada engelli çocukları görmek amacıyla da geldik. Bu yönde çalışmalarını da izleyeceğiz. Bundan sonra yapılacak çalışmalarla ilgili görüşmelerimiz olacak.2012 yılından beri birlikte çalışıyoruz. Sınır ötesi Bulgaristan ve Türkiye arasında faaliyetlerimiz de var. Edirne ile Svelingrad arasında bir dizi çalışmalarımız oldu. Bizim Bulgaristan’da yaptığımız bazı organizasyonlar oldu.

Ulasal engellilerle işbirliği artıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’de yapılan bazı çalışmalar oldu. İşbirliği içinde çalışmalarımız devam etti. Engelli insanların daha iyi bir yaşam sürdürmeleri için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.  Daha sonra söz alan Dünyam Engelliler Derneği Edirne Şubesi Başkan Yardımcısı Sedef Durna,  Ulusal Engelliler İşverenler Federasyonu Avrupa Birliğinden sağladıkları destekle engellilerin tüketici olmaktan üretici duruma geçmesi için büyük katkı sağlamışlar. Bu bizler için de örnek alınması gereken bir model. Biz bunu ülkemizde oturtamadık. Bunu en azından Edirne’de başlatabiliriz. Yapılan uygulamalardan yararlanarak burada da Engelliler için yararlı olacak bu hizmeti sağlayabiliriz “ diye konuştu,  Ardından konuşan Dünyam Engellileri Edirne Şube Başkanı Âdem Düzkes, Bulgaristan’daki Federasyon Başkanı 2014-2015 yılı itibariyle Filibe’de yapılan Engelliler fuarına Edirne’den sadece biz katıldık. Bu fuarda Edirne’mizin ürünlerini tanıttık. Burada 7 Avrupa ülkesinden gelen engellilerle tanıştık. Bu ülkelerde yapılan elişlerini gördük. Bu etkinlik her yıl Mart ayının son haftasında yapılıyor. Bizim amacımız Avrupa ülkeleri arasında dostluğu artırmak ve engellilerin sorunlarına çare bulmaktır’dedi.

Ulasal engellilerle işbirliği artıyor (1)

 255 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin, altın üçgen göz kamaştıracak

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, kentin en önemli tarihi yapılarından olan Tunca Köprüsü’nde gerçekleştirdikleri ışıklandırma projesinin ardından Meriç Köprüsü’nde de ışıklandırma projesinde de sona gelindiğini söyledi. Vali Şahin, Selimiye camisindeki aydınlatmanın tamamlanması ile Edirne’de altın üçgen olarak bilinen Selimiye, Eski Cami ve Üç şerefeli cami bölgesinin ışıl ışıl olacağını ifade […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp