Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun’dan ETUS Yönetimine Ziyaret

admin

Edirne Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun ETUS yönetimini ziyaret ederek Başkan Hakan GİYİK ve yönetimden yeni dönede ulaşım konusunda yaşanacak aksaklıkların önüne geçilmesi ve Ulaşımda yapılacak yeni yatırımları gözden geçirmek için çeşitli bilgiler aldı. 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının başlaması sebebiyle toplu taşımada yaşanabilecek aksaklıkları, eksiklikleri görüşmek için zaman zaman SERHAD BİRLİK (ETUS) yönetim kurulu ile Belediyede toplantılar yapıyorduk. Ancak bugün SERHAD BİRLİK (ETUS) yönetim kurulunu onların bürosunda ziyaret ederek, çalışmaları ve gelinen noktayı değerlendirmek, bi gözden geçirmek istedik. Amacımız özellikle Üniversite öğrencilerinin eğitime başlayacakları önümüzdeki hafta ve Ekim ayı başına hazırlıklı girmek. İlk ve Orta okulların açıldığı bu haftaya ulaşımda sıkıntı yaşanmadan girdik. Bu arada yönetim kuruluna şahsınızda ayrıca teşekkür ediyorum. ETUS’u bir kez daha takdir ettik. Hakikaten sezona çok iyi başladılar. Ama önümüzde daha zor hafta var. Daha zorlu bir maraton başlıyor. Buna hazırlıklı girmek ve hiçbir sorunun yaşanmaması için üstün bir çalışma performansı sergiliyoruz. Tüm kontrolleri yerinde yapıyoruz. Bir diğer yanda da toplu taşıma araçlarını yenileme projemiz var. Ay sonunda da bununla ilgili bir şölen yapılacak. Yeni araçlar bu hafta içinde gelmeye başlıyor. Halkımıza daha konforlu bir ulaşım sunacağız. Bu araçların alımı ile ilgili süre nasıl işliyor?, Hazırlıklar ne aşamada? Bugün burada bunları görüşmeye geldik. Bunları değerlendireceğiz. Bizim bu işi daha profesyonelce yapma noktasındaki gayretimizi, isteğimizi, heyecanımızı kamuoyuna bir kez daha lanse ediyoruz.” Dedi.

 

“ETUS’un Öğrencilere Yönelik Jestini Tebrik Ediyorum”

 

16 Eylül 2013 Eğitim-Öğretim yılının başlaması ile Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin ricası ile ilk gün İl merkezinde ki tüm öğrencileri gün boyunca ücretsiz olarak taşıyan ETUS’un bu jestini takdir ettiğini belirten Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal UYGUN; “Belediye Başkanımızın ricası konusunda hassasiyet gösteren ETUS yönetimi gerekeni hemen yaptı. Öğrencilerimizi ilk gün ücretsiz taşıdılar. Özellikle öğrencileri ailelerin okula bırakması yerine bu hizmeti biz yapalım dedik. Burada ki asıl amaç tüm öğrencilerimizi ailelerimizi toplu taşıma ile tanıştırmak, Toplu taşımanın konforundan yararlandırmak. Böylece Edirne’de trafik akışına da büyük rahatlık gelmiş olacak. Biz herkesin ve özellikle araç kullanıcılarının toplu taşımayı tercih etmesini önemle rica ediyoruz. ETUS yönetiminde görev yapan tüm araçlar bütün bölgelere ulaşıyor. Vatandaşımız istediği yere rahatlıkla gidebilir” dedi.

DSC_1866

 

Serhat Birlik (ETUS) Başkanı Hakan GİYİK burada yaptığı açıklamada; Bu toplantıda ilköğretimde ki eksiklikleri yerinde görüp gerekli eksiklikleri anında gideriyoruz. Yoğunluk hemen başlamamış oldu. Hem de Gelecek hafta başında açılacak olan Üniversiteye de hazırlık yapmış oluyoruz. Ayın 22’sine kadar 25 tane yeni araç gelecek. Güzel bir şölen organize ettik. Bu Ayın 30’undaTüm Edirne halkı bu şölene davetlidir. Ekim ayının 15’inde de bir mutabakat sürecimiz var. Bu mutabakata göre kalan araç sayısını süratle tamamlamış olacağız. Araçlarımızı da yeniledik mi ulaşımda hiçbir sıkıntı yaşanmayacak. “ dedi.

 605 total views,  2 views today

Next Post

Sedefçi Mahalle Gezilerini Sürdürüyor

Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, mahalle gezilerini sürdürüyor. Edirne Halkı’nın yakın ilgi ve sevgisi ile karşılaşan Başkan Sedefçi, “halkımızla her zaman iç içe olduk. 20 yılı onların sevgisi ile geçirdim. Ve Edirnelilerin “bizim Hamdi”si diye seslenişleri benim için en büyük gurur ve mutluluktur.” dedi. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, her […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp