Ulaşımda Yeni düzenleme bu gece devreye giriyor

admin

ETUS Başkanı Hakan Giyik; Yeni Güzergahların Çalışması Türkiye’de bu işi yapan sınıfında en başarılı olan ekip tarafından yapılmıştır. Yine bununla yetinmeyip yeni hatların düzenlenmesinde son sözü Vatandaşlarımızla yaptığımız anketin sonucu belirlemiştir. Edirne’de Ulaşımda herkes rahat ver huzurlu seyahat etsin diye bu düzenleme yapılmıştır. Başlangıçta mutlaka bazı ufak tefek sıkıntılar yaşanabilir. Halkımız merak etmesin kimse mağdur olmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün de gece gündüz demenden çalışarak İlimiz için en iyisini yapmaya devam edeceğiz.Bu Edirne için çok önemli bir değişiklik. Burada her yanlış yönlendirilen vatandaş mağdur olur. Vatandaşlarımızı lütfen yanlış bilgilerle sıkıntıya sokmayalım. Yeni Güzergahlarla ilgili bilgilendirici Haritalar muhtarlıklara verildi. Ayrıca bütün Duraklara bu konuda afişler asıldı.” dedi.

Edirne Toplu Ukaşım Sisteminde ki değişiklik 01 Ekim 2019 Tarihi itibarıyla devreye giriyor. Konuyla ilgili Basın toplantısı düzenleyen ETUS Başkanı Hakan Giyik; Yeni Güzergahların Çalışması Türkiye’de bu işi yapan sınıfında en başarılı olan ekip tarafından yapılmıştır. Yine bununla yetinmeyip yeni hatların düzenlenmesinde son sözü Vatandaşlarımızla yaptığımız anketin sonucu belirlemiştir. Edirne’de Ulaşımda herkes rahat ver huzurlu seyahat etsin diye bu düzenleme yapılmıştır. Başlangıçta mutlaka bazı ufak tefek sıkıntılar yaşanabilir. Halkımız merak etmesin kimse mağdur olmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün de gece gündüz demenden çalışarak İlimiz için en iyisini yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı etus-yeni-güzergahlar-edirne-ulaşım-hakan-giyik-3.jpeg


Edirne’ye 24 yeni Güzergah”
Geçtiğimiz ay Edirne Belediye Meclisi’nde Edirne Toplu Ulaşım Sistemi’nin güzergahlarında değişim yapılması görüşülmüş ve 24 güzergahlı yeni dönem için karar alınmıştı. Teknik heyetin çizdiği 24 güzergahlı yeni dönem, bugün itibariyle başladı.
Vatandaşlara 15 dakika önce Durakta olsun”
01 Ekim 2019 itibariyle Edirne’de yeni güzergahların devreye girdiğini belirten Başkan Giyik, “Yeni güzergâhlarımız 1 Ekim 2019 tarihi itibarıyla 00.00’dan itibaren başlıyor. Öncelikle vatandaşlarımıza şu uyarıyı yapmak istiyorum; yarın gidecekleri güzergâhlara gitmek için 15 dakika önceden duraklarda olurlarsa çok seviniriz. Çünkü bu güzergâhlarda biz de ilk defa çalışacağız. Bizim de hatalarımız olabilir. Ama vatandaşlarımız da duraklarda bulunan haritalardan bilgilenip, kendilerini bilgi sahibi yapıp ona göre gideceği güzergahlar için doğru yerlerde beklemelerini tavsiye ediyorum. Bunun dışında güzergâhlar ilk başta bakıldığında karışık gören vatandaşlarımız var. Bazı gruplar, ‘bu güzergahlar Edirne’de kaos yaratır’ diye haberler yapmış. Bununla alakalı da şunu söylemek istiyorum; bu güzergahları çizen heyet Türkiye’de teknik anlamda birinci sırada. Teknik üniversitelerden zaten destek alınarak yapıldı bu güzergahlar. Onun dışında bu güzergahlar yapılırken yaklaşık 7 bine yakın vatandaşla anket yapıldı. Onların önerisine göre bazı hatlar çizildi, bazı güzergahlar ortaya çıktı. O nedenle endişeli olan grup ve vatandaşlarımızın bu anlamda çok endişeli olmamalarını diliyorum.” dedi.
“Fakülte’ye Nasıl Gideceğiz” Eleştirilerine Açıklama
Giyik, vatandaşların telefon hatlarından güzergahlarla ilgili detaylı bilgi alınabileceğini söyleyerek, “Edirne Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nü arayabilirler. Duraklardaki haritalar da oldukça bilgilendirici bu konuda. Bazı vatandaşlarımızdan Saraçhane’de araç kalmadı, biz Fakülte’ye nasıl gideceğiz diye eleştiriler geliyor. Bunun aslı – astarı yok. Saraçhane’den araç geçiyor. Buradaki en büyük avantaj, vatandaşlarımız aktarmayla yolculuklarını tamamlayacak. Saraçhane’den geçen herhangi bir araca bindiklerinde, Orduevi veya herhangi bir durakta indikleri andan itibaren hangi araca binerlerse binsinler, ilk okuttukları kartın ücretini aldıktan sonra ikinci araçta kartı sıfır çekecektir. İkinci araçta da mutlaka kartını okutmak zorunda ama 45 dakika dolmadığı sürece ikinci araçta ücretsiz seyahat edecekler. Özellikle vatandaşlarımızın bunu bilmesini istiyorum. Aynı şey Dilaverbey Mahallesi için de geçerli. Orada oturan vatandaşlar 2A veya 2B’ye binip orduevinde inecekler, otogara veya kapalı cezaevi yönüne gitmek istiyorlarsa bir sonraki araca binişlerinde ücret ödemeyecekler.” ifadelerini kullandı.
“Edirne İçin Önemli Bir Değişiklik”
Yeni Sistemin Edirne için önemli bir değişiklik olduğuna dikkat çeken Başkan ETUS Başkanı Hakan Giyik “Bu Edirne için çok önemli bir değişiklik. Burada her yanlış yönlendirilen vatandaş mağdur olur. Vatandaşlarımızı lütfen yanlış bilgilerle sıkıntıya sokmayalım. Bu nedenle Kooperatif olarak kendimizi bu bilgileri vermek zorunda hissettik. Çünkü 1 – 2 gündür yerelde çok aslı olmayan haberler dönüyor. Bunlarla kesinlikle bizim ve belediyenin alakası yoktur. O haberleri biz çıkarmadık, çıkaran gruplarda lütfen yanlış yönlendirerek insanları sıkıntıya düşürmesinler.” şeklinde konuştu.

 1,449 total views,  2 views today

Next Post

İTFAİYE DEMEK CAN DEMEK

Edirne Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görev yapan İtfaiye Personeli ile 25 Eylül- 1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle bir araya gelen Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Yaptığınız mesleği önemseyin, kıymetini bilin. Unutmayın ki; İtfaiye demek can demek. Bugün içinde bulunduğunuz ve sizlerin daha iyi hizmet vermeniz için kazandırdığımız hizmet binası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp