Ülkü Ocaklarından Kadınlar Günü Açıklaması

admin

Edirne Ülkü Ocakları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ” Kadınlar günü halk arasında her ne kadar kutlama havasında da olsa insanlığın unutmaması gereken bir yas günüdür.  Çünkü kadınların ayaklanmaları sonucu birçoğu fabrika içerisinde yanarak can vermiştir. Öte yandan analarımız, düzenimiz, tertibimiz ve aile sıcaklığımızın temel yapı taşı olan kadınlar sadece bir güne mahsus hatırlanmamalı. Toplumu oluşturan bu en önemli öğeye gereken değer verilmelidir. Kadınlar insanlığın var oluşundan bu yana ev, iş, ekonomi, eğitim gibi birçok alanda üstün başarılara imza atmışlardır. Kadınlar asla bir ‘çocuk anası’ tabiriyle dar bir kalıba sığdırılamaz.

edirne ülkü ocakları

Kadın sadece kara denizde bir çay işçisi, kadın iç Anadolu’da ırgat, kadın doğu Anadolu’da çocuk anası, kadın Ege’de, Marmara’da fabrika işçisi değildir. Anmakla gurur duyduğumuz ecdadımızın cephede aşçısı, tophanede mermi kundaklayanı, cephe gerisinde yetim çocuklarının babası olmuştur.

edirne ülkü ocakları (1)

Toplumda bu derece öneme sahipti. Öpülesi analarımıza ve geleceğimizin annesi genç kızlara, Edirne Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bayanlar birimi olarak 8 Mart 2014 tarihinde saraçlar caddesinde onlar için hazırladığımız küçük dergi ve en az onlar kadar güzel karanfillerimizi hediye ettik.

edirne ülkü ocakları (3)

 

Sizin de ifade ettiğimiz gibi biz sizi hiç unutmadık size verdiğimiz değeri her zaman amaç edindik. Sizden aldığımız güzel tepkiler gülümseyen yüzlerinizden güç alarak toplumda var olduğumuzu göstermeye devam edecek ve büyük başarıların altına kadın imzaları atacağız.” 204 total views,  8 views today

Next Post

Muharrem İnce Radyo Su’nun canlı yayın konuğu oldu.

CHP’nin Edirne’de ki Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan’ın seçim çalışmalarına katılmak üzere Edirne’ye gelen Yalova Milletvekili, CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce Partisince Keyif Düğün salonunda düzenlenen toplantıya katıldı. Ardından, Edirne Ajans Medya Grubunu ziyaret eden İnce, Radyo Su’da canlı yayına katıldı. www.radyosu.com.tr üzerinden de görüntülü olarak izlenen canlı yayın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp