“ULUS Pazarı doludan büyük zarar gördü”

admin

 Edirne’nin ve bölgenin büyük ilgi gösterdiği ve her Cuma Edirne 25 Kasım stadı karşısında ki Pazar yerinde müşterilerine hizmet veren ULUS PAZARI da doludan zarar gören yerlerden birisi oldu. Kent merkezinde etkili olan dolu yağışı ULUS PAZARI’nın çatısını yerle bir etti. 

Üzeri yeniden dizayn edilip, büyük harcamaların yapıldığı Ulus pazarı modern bir pazar yeri haline getirilmişti. Pazar yerinin büyük bir bölümünün üstü özel malzemelerle kapatılıp, esnafın müşterilerine rahat bir ortamda hizmet etmesi sağlanan Ulus Pazarı dolu yağışından büyük zarar gördü.

Büyük maddi hasarın oluştuğu Ulus pazarında Hasarın en kısa zamanda onarılacağı ve müşterilerin ve esnafın mağdur olmayacağı belirtildi.

Ulus Pazarının kapalı üst kısımları ceviz büyüklüğünde yağan dolu yağışına dayanamadı ve büyük zarar gördü. Konuyla ilgili açıklama yapan Ulus Pazarı  Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu; “Dolu yağışı bu sefer Edirne Ulus Pazarına çok kötü zarar verdi. Emeklerimize yazık oldu. Hepimize geçmiş olsun.” Dedi.

 72 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’de Tarihin en büyük felaketi yaşandı. “Kar değil ceviz büyüklüğünde dolu yağdı”

Edirne’de etkili olan dolu yağışı hayatı felç etti. Saat: 16:40 sularında havanın birden kararması ile aniden başlayan dolu yağışı büyük şaşkınlık ve korku dolu anlar yaşattı Kent merkezinde etkili olan dolu yağışı Edirne’yi beyaza boyadı. Ceviz büyüklüğünde etkisini sürdüren dolu yağışı araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Araçlarıyla seyir halinde olan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp