ULUSAL AJANS ERASMUS+ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARINA BAŞLADI

admin

Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülmekte olan Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları, 2014-2020 yıllarını kapsayan yeni program döneminde, “Erasmus+” adı altında toplanmaktadır. 01 Ocak 2014 itibariyle yürürlüğe girecek ve 2020 yılına kadar devam edecek olan ERASMUS+ Programı, önceki Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programlarını tek bir ad altında birleştirmek, başvuruları kolaylaştırmak ve sadeleştirmek, farklı alanlara da hitap edebilmek için tasarlanmıştır. Bu yenilikler arasında SPOR alanına verilen destekler, yükseköğretim ve iş dünyasının işbirliklerini artırmak, daha çok gence, daha çok öğrenciye, daha çok sivil toplum çalışanına, daha çok meslek erbabına ve daha çok öğretmene/eğitmene ulaşmak yer almaktadır.

Türkiye Ulusal Ajansı, yeni program döneminde, özeyalçın yıldırımllikle dezavantajlı kesimlere daha fazla ulaşarak, yararlanıcı kitlesini bu bakımdan da büyütmeyi, yenilemeyi ve farklılaştırmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda, Ulusal Ajans Başkanlığı, 2014-2020 yıllarını kapsayacak Erasmus+ dönemi hakkındaki yeni bilgilerin paylaşılmasını ve programın sunduğu imkanlardan bütün vatandaşların haberdar olmasını teminen, il bilgilendirme toplantılarına başladı

İlk Toplantı Ankara’da Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Mimar Kemaleddin Salonu’nda yapıldı. Ulusal Ajans Başkanı Bülent Özcan’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıya Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman BÜYÜKBERBER de katıldı. Toplantıya Edirne’den ise Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan katıldı.

 125 total views,  2 views today

Next Post

CHP İlçe Yönetimi İŞBİLEN’İ ziyaret etti

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi’nde yapılan Parti Meclis Toplantısı ve ardından Merkez Yürütme Kurulu toplantısında Uzunköprü Belediye Başkanlığı için adaylığı onaylanan Av. Enis İŞBİLEN’e CHP İlçe Yönetiminden destek ziyareti geldi. Aday Adaylığı sürecinde de partisinin her iki aday adayına göstermiş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp