Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri Başladı

admin

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında; Edirne Valisi Sayın Hasan DURUER, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Sayın Hidayet ARI, Belediye Başkanı Sayın Recep GÜRKAN ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’a öğrenciler tarafından 21 Nisan 2014 günü ziyaretler gerçekleştirildi.

23 nisan etkinlikleri

İlimizde V. Düzenlenen Balkan Çocuk Şenliğine katılan konuk öğrenciler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ile birlikte, Edirne Valisi Sayın Hasan DURUER’i makamında ziyaret ettiler.

23 nisan etkinlikleri (4)

V. Balkan Çocuk Şenliğine Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Moldova ülkelerinin yanı sıra Çanakkale, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden toplam, 191 öğrenci ve 53 öğretmen katıldı.

23 nisan etkinlikleri (6)

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyaretlerin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN başkanlığında öğretmen ve öğrencilerin oluşturduğu kortej Belediyesi Bandosu eşliğinde Atatürk Anıtına çelenk koymak üzere yürüyüşe geçtiler.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN’ın Atatürk Anıtına çelenk koymasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk Anıtındaki tören, Tekirdağ ilinden gelen öğrencilerin sergilediği Halk Oyunları gösterisiyle sona erdi. Törenin ardından Saraçlar Caddesinde kurulan platformda, Şehit Öğretmen Adnan Tunca İşitme Engelliler Okulu Öğrencilerinin sihirbazlık gösterisi, İlimiz ve misafir ülkelerin öğrencilerinin sergiledikleri Halk Oyunları ve müzikli sahne gösterileriyle sona erdi.

23 nisan etkinlikleri (2)

Ayrıca gün içerisinde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile V. Balkan Çocuk Şenliği kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirilmiş olup, bunlar;

Halk Eğitim Merkezi Mimar Kemaleddin Çok Amaçlı Kültür ve Tiyatro Salonunda Trakya Üniversitesi Konservatuvar Ortaokul Öğrencilerince, çocuk şarkılarından oluşan mini bir konser gerçekleştirildi.

23 nisan etkinlikleri (13)

Yaratıcı Zihinler Etkinlikleri kapsamında Mimar Sinan Kapalı Spor Salonunda kaleli yakan top müsabakası düzenlendi. Müsabaka sonunda Uzunköprü Atatürk Ortaokulu birinci olmuştur.

Margi Outlet Buz Pistinde tüm okullardan öğrencilerimiz 10.00- 14.00 saatleri arasında Eğitmenler eşliğinde kaymışlar ve bu öğrencilerimiz arasında mini bir yarışma düzenlenmiştir. Dereceye girenlere madalya ve kupa verilmiştir. Yarışmada Özel Fatih Kolejinden Elif ÖZCAN birinci, 75. Yıl İlkokulundan Kürşat YILDIZ ikinci, Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulundan Berkin TOPDEMİR üçüncü olmuştur.

Kazanan okul ve öğrenciler ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin ÖZCAN ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Serhat OCAK ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürlerinin elinden aldılar.


23 nisan etkinlikleri (1)
23 nisan etkinlikleri (3)
23 nisan etkinlikleri (5)
23 nisan etkinlikleri (7) 23 nisan etkinlikleri (8) 23 nisan etkinlikleri (9) 23 nisan etkinlikleri (10) 23 nisan etkinlikleri (11) 23 nisan etkinlikleri (12)
23 nisan etkinlikleri (14) 23 nisan etkinlikleri (15) 23 nisan etkinlikleri (16) 23 nisan etkinlikleri (17) 23 nisan etkinlikleri (18) 23 nisan etkinlikleri (19) 23 nisan etkinlikleri (20) 23 nisan etkinlikleri (21) 23 nisan etkinlikleri (22) 23 nisan etkinlikleri (23) 23 nisan etkinlikleri (24) 23 nisan etkinlikleri (25) 23 nisan etkinlikleri (26) 23 nisan etkinlikleri (27)

 

 

 

 

 

 604 total views,  2 views today

Next Post

Beykent İlkokulu Öğrencileri Dünya Çocukları İle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Kutluyor

Özel Edirne Beykent İlkokulu 3. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri,  II. dönem itibarıyla Hindistan’ın Mumbai kentindeki Uluslararası Singapur Okulu’nda okuyan öğrenciler ile “Mektup Arkadaşlığı Projesi” başlattı. İlkokul 4.sınıf öğrencilerinin ise İspanya ve Polonya’da okuyan çocuklarla ile mektup arkadaşlığı devam ediyor.   Edirne Beykent Okulları’ndan İngilizce Öğretmeni Ms. Carmelle Penetrante ve Mehtap […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp