ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

admin

Başbakanlık Soma için 3 günlük milli yas ilan etti. Tüm yurtta ve dış temsilciliklerde bayraklar yarıya indirilecek.

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciası nedeniyle Başbakanlık tarafından 13 mayıs 2014 tarihinden itibaren 3 günlük milli yas ilan edildi.7

u_ulusal-yas-ilan-edildi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız de, “Tüm yurt ve dış temsilciliklerde bayraklar yarıya indirilecek. Cuma günü hutbelerde bu konu irad edilecek” dedi.

 

ÖLÜ SAYISI ARTIYOR, MANİSA YASTA!

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma’da meydana gelen maden kazasında 205 işçinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

yarali-kurtarilan-iscinin-cok-konusulan-sozleri-6026334_1583_m

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Manisa’nın Soma ilçesinde kazanın meydana geldiği maden ocağında incelemelerde bulundu. Bakan Yıldız, burada yaptığı açıklamada 205 işçinin hayatını kaybettiğini söyledi. 80 yaralı var. Bir belediye başkanı sanki kendisi yetkiliymiş gibi açıklama yapıyor. İşçi kardeşlerimizin hayati tehlikesiyle uğraşıyoruz. Şu anda ciddi bir durumla karşı karşıyayız. Burada hepimizin canı gidiyor.” dedi.

Bakan Yıldız, “Kaza sonrası denetimlerimizi teftişlerimizi nihayetlendirmeden yangının devam edip etmediğiyle ilgili cümlelerin konuşulduğunu duyuyorum. Hem adli hem de idari soruşturmaları olacak. Şu anda yalnızca işçi kardeşlerimizi düşünüyoruz. Gün ağarana kadar olan gündemimiz o işçi kardeşlerimizi çıkarmak olacak. Elimizdeki en önemli veri 201 kardeşimizin şehit olduğudur.” dedi.

 

 95 total views,  2 views today

Next Post

EGD Soma’daki madende yaşanan faciayla ilgili taziye mesajı yayınladı

‘’Türkiye’nin başı sağolsun’’ Edirne Gazeteciler Derneği (EGD) Türkiye ile tüm dünyayı sarsan maden kazasıyla ilgili taziye mesajı yayınladı.   EGD Başkanı Derya Sarılarlı, çok sayıda maden emekçisinin hayatını kaybettiği Soma’daki kömür madenindeki trafonun patlaması sonucu meydana gelen facia ile ilgili yaptığı açıklamada, “Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılara […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp