25-29 Eylül tarihleri arasında Edirne’de gerçekleşen ve bu sene 1’si düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nin aktif ismi Serkan Çağrı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek, 1. Uluslararası Balkan Müzik Festivali anısına Teşekkür edip plaket takdim etti.
Göreve geldiği ilk günden itibaren Edirne’yi Festivaller kenti haline çeviren ve bu sayede ilimiz ekonomisine büyük katkılar sağlayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu yıl 1’si düzenlenen Uluslararası Balkan Müzik Festivali’ne de büyük destek veren isimlerin başında yer aldı. Başkan Gürkan’ın desteğini her zaman yanında hisseden Ünlü Klarnetçi Serkan Çağrı Gürkan’ı makamında ziyaret ederek Başkan Gürkan’a Teşekkür edip günün anısına plaket takdim etti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1.Uluslararası-Balkan-Müzik-Festivali-serkan-çağrı-3.jpg


Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan burada yaptığı açıklamada; “Edirne’nin ekonomisini güçlendirmek ve ilimizi tam anlamıyla bir turizm kenti yapmak için göreve geldiğimiz ilk günden itibaren festivallere önem verdik. Halkımızın da bu noktada festivallere olan ilgisi bizi daha da mutlu etti. Edirne Belediyesi olarak ilimizde gerçekleştirdiğimiz festivallere binlerce yabancı ve yerli turistin katılması bizi ayrıca mutlu etmiş ve gururlandırmıştır. Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) Başkanı olan hemşehrimiz ve ünlü klarnetçi Serkan kardeşimizin önderliğinde düzenlenen 1. Uluslararası Balkan Müzik Festivali de çok başarılı bir festival havasında gerçekleşti. Kardeşimiz Serkan’ın başarısını ileriki yıllarda daha da ileri götürmek için Edirne Belediyesi olarak desteğimizi vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) tarafından 25-29 Eylül tarihlerinde bu yıl ilki Edirne’de gerçekleştirilen 1. Uluslararası Balkan Müzik Festivali Edirneliler tarafından büyük ilgi gördü. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu’nun katkılarıyla gerçekleşen 1. Uluslararası Balkan Müzik Festivali’nde Edirneliler unutulmaz anlar yaşadı. Trakya Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı (TRAKSEV) Başkanı, Ünlü Klarnetçi Serkan Çağrı’nın organize ettiği Balkan Müzik Festivali’ne CAFÉ AMAN İSTANBUL grubu, Ülkemizin çok önemli yetiştirdiği orkestra şeflerinden Orhan Şallıel yönetimindeki Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası, Ünlü Sanatçı Gökçe, Makedonyalı müzisyen Dzambo Agusev, Balkan müziğinin klarnetteki ismi İsmail Lumanovski ve ülkemizin sevilen sanatçısı Suzan Kardeş gibi değerli sanatçılar katılmıştı.