ÜNLÜ SANATÇI ZEKAİ TUNCA EDİRNE’Lİ MUSİKİ SEVERLERLE BULUŞTU

admin

IMG_4502 ÜNLÜ SANATÇI ZEKAİ TUNCA EDİRNE’Lİ MUSİKİ SEVERLERLE BULUŞTU

SEZAİ IRMAK ART ACEDEMY ARMONİ SALONU’nda Edirne Musiki Cemiyeti yararına usta bestekar Zekai Tunca tarafından unutulmaz bir konsere imza atıldı.

     2 bölümden oluşan konsere 500 kişiye yaklaşık musiki sever katıldı.

    1.bölümde koro eşliğinde hicaz,nihavent,,kürdilihicazkar  makamında   eserler  sunuldu. Büyük usta Zekai TUNCA’ya güftelerinin ise Güngör SARKIN,Behlül PEKTAŞ,DİLAVER CEBECİ,Metin PÜTMEK,Aşkın TUNA,Cemal SAFİ,Mehmet ERBULAN ve Usta bestekar Zekai TUNCA’ya ait  besteler koro eşliğinde seslendirildi.20:45’te sahneye çıkan koro yaklaşık bir saat sahnede kaldı.

    Koronun sahneden inmesiyle beraber 10 dakikalık aranın ardından Usta Bestekar Zekai TUNCA sevenleriyle buluştu.

    Edirne’li musiki severlere  bölgemizdeki  nehirden  esinlenerek ‘’Tunca’m’’ diye seslenen TUNCA ‘’Edirne Türküsü’’ ve ‘’Gülü Susuz Seni Aşksız Bırakmam’’ gibi bestelerle Edirne’lilere  eğlence dolu bir gece yaşattı.

 161 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NA SORU ÖNERGESİ

                                                                                                                        GÜRKAN’DAN MİLLİ EĞİTİM BAKANI’NA  SORU ÖNERGESİ                 Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerine  yapılan  haksızlık  konusunda  milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı hakkında soru önergesi veren Recep Gürkan, Bütünleme sınav hakkı ellerinden alınan Açık öğretim Fakültesi öğrencilerinin, hayatlarından çalınan bir yılın hesabını kimin  vereceğini  belirterek  şunları kaydetti.”  İnsan hayatında […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp