Ünlülerin Danışmanı Nermin Ceri Edirne’de bölgenin güçlü sesi 92,2 RADYO SU’da canlı yayına katıldı. Program Yapımcısı Alp Erzen’in sunduğu Canlı yayın programında gündeme damga vuraca açıklamalar yapıldı. Keyifli geçen Canlı yayın programında renkli görüntüler oluştu. Birlikte çalıştığı ünlülerle yaşadığı önemli anıları anlatan Ceri’ye Edirnelilerin ilgisi de büyük oldu. Sosyal medya üzerinden de Canlı olarak yayınlanan program izlenme rekoru kırdı.  

Edirne’de olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Ceri, yaklaşık olarak 4 ay önce çıkarmış olduğu 1 Kişilik Dev Kadro isimli Kitabından alıntılar yaptı. Birçok Ünlüye Basın danışmalığı yaptığı süreç içerisinde yaşanan olayları ele alıp yer verdiği 1 Kişilik Dev Kadro isimli Kitap Edirnelilerin de büyük ilgisini çekti.

Nermin Ceri, hayatını anlattığı “1 Kişilik Dev Kadro” kitabında birlikte çalıştığı sanatçıları, ünlülerin “imaj” inşa sürecini, magazin dünyasına dair birçok bilinmeyeni kaleme aldı. Kitabın geliri Kanserle Dans Derneği’ne aktarılacak.

Edirne Ajans Gazetesi’ne de açıklama yapan Ceri; “Birlikte çalıştığımız Sanatçı dostlarımızla benim zamanımda çok güzel işler yapıldı. Bu işlerin sunumları da gayet iyi yapıldı.  Benim zamanım da olaylar, sevgiler, saygılar çok farklıydı. Birbirimize güvenimiz vardı.  Ben bir işi yaptığım zaman sonuna kadar en iyisiniz tapmayı seven bir insanım. Hepte öyle yaptım. Benim sanatçılarım benim çocuklarım gibiydiler.  Rafet, Serdar, Gülşen, Burcu bütün o popüler isimler benim çocuklarım gibi oldular. Onlara ben sadece basın bülteni yazmanın ötesinde her şeyleriyle ilgilendim. Ben bunu işime olan aşkıma bağlıyorum. Ben çünkü işimi çok sevdim. Hiçbir şeyi ben tek başına yapmadım. Her zaman ekibimle yaptım. Ben sadece işin beyin kısmında çalışıyordum. Gözümün önüne gelen fotoğrafı imaj olarak insanlara adapte ediyordum.  Şimdi de arkadaşlar daha para odaklılar.  Sanatçıyla ilgili de o sanatçıya katkı sunma değil de ben onların arkasından nasıl daha fazla para kazanırım mantığı ön plana çıkmış görünüyor. “ dedi.

Edirne ile ilgili izlenimlerini de anlatan Ceri; “Edirne’ye yılar önce ilk kez Rafet El Roman’la gelmiştim. Rafet’in 2. Klibini burada çekmiştik. Çok güzel bir klip çalışması olmuştu.  Sonrasında da 3-4 sene önce Selimiye Camii’ni ziyarete geldim. Çok güzel, kendine münhasır minicik çok tatlı bir yer Edirne. İstanbul’dan sonra bana çok güzel ve çok sakin geldi.  Bu arada Sevgili Alp’e ve Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a  da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.

Saat: 15.00’de D&R Edirne Erasta AVM’de  hayranları ile buluşan Ceri’ye ilgi büyük oldu. Ceri “1 Kişilik Dev kadro” isimli imzalı kitabını hayranlarına takdim ederek günün anısına hatıra pozu verdi.

Nermin Ceri, Romans Yayınları etiketiyle okurlarla buluşturduğu “1 Kişilik Dev Kadro” kitabında 10 yıl önce bıraktığı basın danışmanlığı serüvenini kaleme aldı. “10 yıl öncesinin ruhuyla devam etmek istiyorum hiç bırakmamışçasına ve aynı aşkla” diyen Ceri, yeni nesli izlerken çok üzüldüğünü belirtti. “Kendilerine ‘basın danışmanı’ diyen insanların saygı eksikliklerine, rahat tavırlarına, sanatçılarının iki adım gerisinde yürüyecekken önlerinde koşuyor olmalarına şaşkınlıkla bakakaldım” ifadelerini kullanan Ceri, kitabı yazmaya da bu gözlemlerinin ardından karar verdiğini söyledi.

2008’de kansere yakalanan ve erken teşhis sayesinde bu hastalığı atlatan Ceri, “1 Kişilik Dev Kadro” kitabının gelirini de “Kanserle Dans Derneği”ne bağışlayacak.