UNUTULMAYACAK BİR GÜN

admin

30 Ağustos Zaferinin 91.yılını kutluyoruz. İşgalcilerden kurtuluşumuza, bağımsızlığımızın kazanılmasına damgasını vuran 30 Ağustos Başkumandanlık (Başkomutanlık değil TBMM 6 Eylül 1922 tarihinde gizli celsede alınan kararla Fevzi Paşanın önerisiyle bu Muharebenin adı Başkumandanlık Meydan Muharebesi olarak kabul edilmiştir) Meydan Muharebesi’nde yenilgiye uğrayan Yunan Kuvvetleri İzmir’den ülkemizi terk etmek zorunda kaldı.

   Bugün serinlemek için herkesin sahillere koştuğu bu sıcak Ağustos günlerinde Mehmetçik bundan 91 yıl önce ülkesini düşman işgalinden kurtarmak için canını, kanını feda ederek bizlere bu güzel yurdu teslim etti. Ülkemizin sınırlarının bir daha hiç bozulmamak üzere çizildiği gündür 30 Ağustos günü.

Bu ülkede yaşayan her insanımız bu mutlu günü asla aklından çıkarmamalıdır. Bazı sivri akıllılar bu kurtuluş gününü başka günlerle unutturmak istiyorlar. Bu çabaları sonuç vermeyecektir. Her ne kadar bayram kutlamalarında kısıtlamalar getirilse de, 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz,  ülkemiz sınırlarının belirlendiği tapusunu alındığı bir mutlu gündür. Unutulmaması ve unutturulmaması gereken çok önemli bir gündür. 30 Ağustos Zafer Bayramınızı en içten duygularla kutlar nice bayramlara erişmeniz dileğimi sunarım…

CESURCA BİR KARAR

AK Parti’de gelecek yıl yapılacak mahalli seçimler öncesi ne olacağı, Edirne’de kimin adaylıkta ön plana geçeceğinin tartışıldığı bir ortamda bir cesur yürek, yıllardır ayni partiye hizmet veren parti il yönetim kurulu üyesi Şemsettin Emirler herkesin icazet beklediği aday adayı olmaya cesaret edemediği bir dönemde,”bu görevde ben varım” diye ortaya çıktı. Emirler, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da bulunduğu bir yönetim toplantıda açıkladı. Öğrendiğimize göre, Müezzinoğlu bu toplantıda olanlara” Belediye Başkanlığı için aday Adayı olmak isteyen var mı?” diye soru yöneltiyor. Toplantıda bulunanlar Bakan’ın bu sorusuna karşı toplantıya katılanlar sus pus kalıyor cevap vermiyor. O anda toplantıda bulunan Şemsettin Emirler” Bakan’a; “ Belediye Başkan aday adaylığı için ben varım” diyor.

Şemsettin Emirler, uzun yıllar Edirnelilerin yakından tanıdığı Ağaç Pazarı Caddesi’nde kömürcülük yapan, halkla her an iç içe olan, hangi siyasi görüşte olursa olsun, herkesin sevgisini kazanan kasaca Edirnelilerin ortak beşeri yapısını yansıtan bir esnaf.

Ak Parti kurulduğundan bu yana partisine destek vermiş, gereğinde yönetimde yanlış gördüğü konuları cesurca eleştirmiş bir politikacı. İlke olarak da şunu benimsiyor; “ Emirler benim fanatik particilerle işim yok. Edirne’nin yararını düşünen iyi bir belediyeciliği,Edirne’nin gelişmesini şanına layık bir duruma gelmesini arzu eden herkes benim dostumdur.Ben kendi partisinin görüşlerinden başka görüşleri tanımayan dogmatik partici değilim.Edirne halkının sosyal yapısını çok iyi biliyorum.Burada belediye Başkanı olmak isteyenler bunu dikkate almak zorundadır.Belediye seçimlerinde partiden ziyade kişiler ön plandadır.Örneğin,Edirne’de Belediye Başkanı  Hamdi Sedefçi’nin adı partisinden daha  ön plandadır.Diğer kentlerimizde de durum böyle seçimi belirleyen faktör adayların kişilik ve saygınlıklarıdır. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’da İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde partiden ziyade ismi ile ön plana çıkmıştı. Mahalli seçimlerde her zaman kişiler damgasını vurmuştur. Ben ilke olarak bunu benimsiyorum. Partim adına böyle bir politika izlemek istiyorum. Tayyip Erdoğan ilkelerini, politikasını Edirne’de uygulamak amacındayım. Ben bu konuda iddialıyım. Her siyasi görüşte olan arkadaşlarıma bu politik anlayışımı anlattığımda olumlu cevap alıyorum. Bu görevler onun bunun gücünü arkasına alma ve onlardan icazet beklemekle olmaz. Çıkacaksınız ortaya, benim yaptığım gibi ben bu görevde varım diyeceksiniz. Parti ilkeleriniz doğrultusunda mücadele vereceksiniz. Kazanırsınız, kazanmazsınız o ayrı…

Ben açık sözlü insanım. Edirne’nin siyasi ve sosyal durumunu çok iyi biliyorum. Yıllardır bu toplumun içinde yoğruldum.  Edirneliler beni bu yapımla tanırlar. Partililerim de beni böyle bilirler.

Herkesin sustuğu zamanda ben fikirlerimi her ortamda çekinmeden açıkça söylerim. İnsanların arkasından dedikodu yapanları sevmem. Eğer partimde belediye başkanlığı adaylığı bana verilirse, bu görüşlerimi kamuoyuna açıkça bildireceğim.

Benim için her görüşten, her konumdan insanın önemi vardır. Fanatik görüşlü değilse siyasi fikri önemli değildir. Partim de ayni siyaseti izliyor. Herkesi kucaklayarak Edirne’de belediye seçimlerinde başarılı olacağımıza inanıyorum.”

AK Parti Edirne Belediye Başkan aday Adayı olacağını açıklayan Şemsettin Emirler’in görüşleri özet olarak böyle. Fikirlerini, İlkelerini açıkça ortaya koyuyor. Doğru söze ne demeli. Emirlere Başarılar diliyorum.

 119 total views,  2 views today

Next Post

REDHACK AK AK PARTİ Edirne Sitesini Hackledi

REDHACK AK AK PARTİ Edirne Sitesini Hackledi   Türkiye tarihinin ilk hacker grubu ilan edilen RedHack  (KIZIL HACKERLAR) “AK Parti”nin Edirne ve ilçelerinde ki teşkilatlarının internet sitelerini Hackledi. 30 Ağustos tarihinde hacklenen teşkilat sitelerinden bugün itibarıyla Keşan ve İpsala internet siteleri gerekli müdahaleyi yapmış. Diğer teşkilat sitelerinde 31 Ağustos 2013 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp