Urfa sıra geceleri müzik ekibi büyük ilgi gördü

admin

İsmi Urfa ile anılan Sıra Geceleri; Ali Gencebay yönetimindeki müzik ekibinin Lalezar Restoranda yaptığı konser halkın beğenisini kazandı.  Gecede bölgeye has çiğ köfte yoğruldu ve halka dağıtıldı.  Geceye katılan yüzlerce vatandaş müzik eşliğinde doyasıya eğlendi. Geceye katılan Edirne Belediye Başkanı Recep GÜRKAN yaptığı konuşmada, sanatçıların önünü kapatarak konuşma yaptığı için özür dileyerek başladığı konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; “ Ali Gencebay Türkiye’nin yetiştirdiği değerli sanatçılarımızdan birisi. Urfa’da iyi anıları olan biri olarak bunu ifade ediyorum. Zira Urfa halk müziğinin yatağıdır. Memleketinize hoş geldiniz. Ben 1984 yılında Urfa’ya öğretmen olarak gittim. Bu benim Edirne’den ilk çıkışımdı. O zamanın Urfa’sı daha farklıydı. Ben burada nasıl yaşarım diye ilk zamanlarda şok yaşadım. Beni Siverek ilçesinin bir köyüne vermişlerdi. Köyün yolu, suyu, elektriği yoktu.

lalezarda urfa sıra geceleri (4)

 

 

 

 

 

 

 

MİLLETVEKİLİ OLARAK TEMSİL İÇİN  URFA’YI İSTEDİM  

Urfa’nın yiğit insanları beni bağrına bastı sofralarındaki ekmeğini paylaştılar. Bu sevgiyi görünce köyün eksikliği aklımıza gelmedi. Uzun yıllar Sonra milletvekili oldum. Partim bana hangi ilin milletvekili temsilcisi olacaksın diye sorduğunda Urfanın adını verdim. Bu kez Milletvekili olarak Urfa’ya gittim. Parti binasını ziyaretim sonrası ilk gittiğim yer görev yaptığım köy oldu. Öğrencilerimi gördüm. Sağ olsunlar o günden bu yana dostluğumuz devam ediyor. Urfa’nın güzel ve yiğit insanlarına buradan bir selam gönderelim. Gencebay’ın dediği gibi Kemal Kılıç kardeşimiz Edirne’de örnek işlere imza atıyor. Ben başka bir programdan sonra buraya geldim. Böyle yağmurlu havada böyle katılım beklemiyordum, şok oldum. Gerçekten Atamızın bize emanet ettiği bu topraklarımızla gurur duyuyoruz. Urfalı,Edirneli yurdun dört bir yanında insanlarımızla gurur duyuyoruz.

lalezarda urfa sıra geceleri (2)

 

 

 

 

 

 

 

 MİLLET OLARAK YEKVÜCUT OLMALIYIZ

Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak hepimizin ortak görevidir. Tüm sanatçılarımıza başarılar diliyorum. Şimdi bir Urfa türküsü dinleyebiliriz” dedi. Gürkan daha sonra konsere gelenlerle birlikte  “Sıra Geceleri” konserini dinledi. Daha sonra söz alan Lalezar Restoran Sahibi Kemal KILIÇ’ da bu tür etkinlikleri bundan böyle daha geniş kitlelere yayarak devam edeceklerini Nisan ayı içersinde bayanların katılacağı Sıra Gecesi konseri yapmayı düşündüklerini belirtti. Urfa Türküleri yanında ülkenin diğer bölgelerinden türküleri sunan sanatçılar, oyun havaları ile de halkı coşturdu. Edirneli ve Urfalı vatandaşlar sahneye çıkarak oyunları ile geceye ayrı bir renk kattılar.

lalezarda urfa sıra geceleri (1)

 

 

 

 

 

 


lalezarda urfa sıra geceleri (3)

 178 total views,  2 views today

Next Post

Yöresel sorunlar dikate alınmalı

7 Haziran’da yapılacak 25. Dönem Milletvekili seçimi maratonunda  ipi göğüsleme isteyen CHP’li  17 Milletvekili aday adayı Edirne’yi köşe bucak dolaşarak  bir yandan ülkenin politik durumunu gündeme taşıyor diğer yandan  milletvekili olmaları halinde yapacakları hizmetleri anlatıyor. Milletvekili aday adayları bu arada halkın biriken ve bugüne kadar el atılmayan sorunlarını dinliyor. Bu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp