Usta kalem Ataol Behramoğlu Beykent’te

admin

 

?

 

 

 

4. Edirne Kitap Fuarı dolayısıyla Edirne’ de bulunan ünlü şair Ataol Behramoğlu, Beykent Okullarında söyleşiye katıldı.

14 Ekim Cuma günü Beykent Okulu Konferans Salonu’ nda gerçekleşen söyleşide, önce Behramoğlu’nunNebil Özgentürk tarafından hazırlanmış biyografisi belgesel film şeklinde öğrencilerin gösterimine sunuldu. Daha sonra sahneye gelen Behramoğlu, öğrencilere kendi hayatından kesitler sundu. Çocuk, eğitim ve edebiyat kavramlarına özellikle değinen ve öğrencilere şiirlerinden okuyan usta şair, salondaki herkesi derinden etkiledi. Soru- cevap bölümünde kendisine yöneltilen soruları içtenlikle yanıtlayan, salonda eğlenceli ve keyifli dakikalar yaşanmasını sağlayan Behramoğlu, söyleşi sonunda öğrencilerin kitaplarını imzalayarak onlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Çocukları çok sevdiğini her fırsatta dile getiren Behramoğlu, okuldaki küçük öğrencileri de şefkatiyle sarıp sarmaladı.

usta-kalem-ataol-behramoglu-beykentte-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Beykent Okullarından yapılan açıklamada; “Aşk İki Kişiliktir”, “Bu Aşk Burada Biter” ve daha birçok ölümsüz şiirin sahibi, eserleri birçok dünya diline çevrilmiş usta şair, değerli akademisyen Ataol Behramoğlu’na teşekkür edilirken Beykent Ailesi olarak kültür, sanat ve spor alanlarında öğrencilerin gelişimini destekleyecek çalışma ve etkinliklerin artarak devam edeceği bildirildi.

 

usta-kalem-ataol-behramoglu-beykentte-1

 

 

 

 

usta-kalem-ataol-behramoglu-beykentte-4

 71 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Kitap Fuarı'nın ardından

            Edirne Belediyesince organize edilen 4. Kitap Fuarı sona erdi.             Günümüzde kitap okumanın ihtiyaçların gerisinde kaldığı, okumanın yerini başka ihtiyaçların yer aldığı,İnsan yaşamında  sosyal medyanın ön plana çıktığı, bazı çevrelerin kitap okumaya farklı yaklaştığı bir zamanda Edirne’de böyle geniş katılımlı, imza günleri yapılan bir kitap fuarı olması  Edirne’miz açısından […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp