UTSO’dan Bölgeyi Kalkındıracak İşbirliği

admin

Toplantının ana gündem maddesi ilk kurulduğunda Trakya Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen Edirne Sanayi ve AR-GE Yetenek Envanteri projesi çalışmalarının daha sağlıklı ve veri akışının daha düzenli olması açısından, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na devredilmesi oldu. Diğer yandan toplantıda Uzunköprü ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odaları ile işbirliği içerisinde Edirne il geneli sanayi tesislerinin tüm bilgilerinin, fotoğraflarının, konumlarının, kalite belge sahipliklerinin, çalışan sayılarının ve diğer tüm demografik özelliklerinin yer alacağı bir veri paylaşım portalının hazırlanması üzerinde duruldu. Bilgisayar üzerinden bir sunum hazırlayarak toplantı süresince görsel olarak proje ile alakalı bilgilendirmelerde bulunan Nevzat Taşkın, yakın zamanda bu sistemi tüm alt kullanıcılara açacaklarını ifade etti.

ÖĞRENCİLERE STAJ İMKANI SAĞLANACAK

Toplantıda KÜSİ Projesi çerçevesinde ziyaret edilen işletmelerden alınan verilerin işlenerek hizmete sunulduğu KÜSİP veri portalından bahseden Oğuzhan Erdem, bu proje ile portala kaydı yapılan tüm sanayi tesisleri ve üniversitelerde eğitimine devam eden öğrencilerin bir araya getirilerek staj imkanlarının sağlanmasının amaçlandığını ifade etti.

Başkan Ercan İHTİYAR da projenin bir gereklilikten ortaya çıktığını ve bu projeye gerekli desteğinin sağlanacağını vurguladı.

 223 total views,  2 views today

Next Post

Hindistan Başkonsolosu Keşan’a geldi

Hindistan İstanbul Başkonsolosu Azar A. H. Khan ve İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, 11 Kasım 2017 Cumartesi günü Keşan’a gelerek, “Tarçın Yemekçilik”in tesislerini ziyarette bulunurken, Hindistan ile Türkiye arasındaki ortak projeler ile turizmdeki gelişim konularına dikkat çekildi. Esetçe Belediye Başkanı İbrahim Örs’ün daveti üzerine bölgeye gelen Hindistan İstanbul Başkonsolosu Azar […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp