Uzman Diyetisyen Esra ÇELAKIL Kendi yerinde Hizmetinizde

admin

Şükrüpaşa mah. Arda cad. Karabıçak Residance C/10:9′ da kendi yerinde hizmet vermeye başlayan Uzman Diyetisyen Esra ÇELAKIL gazetemize yaptığı açıklamada; Kendi yerimizde hizmet vermeye başladık. Daha geniş alanda ve daha nezih bir ortamda çalışma isteği ile buradayız. Ölçüm cihazları ile ilgili son teknolojileri takip ederek tercihlerimizi yaptık. Özellikle metabolizma yaşını ve hızını ölçen, bölgesel yağ dağlımını belirleyen vücut analizi yapan cihazlar ile çalışacağız.

diyetisyen_esra

diyetisyen_esra2

Artık sadece abdominal bölgeyi ölçen yani iç organların çevresindeki yağlanmayı ölçen özel cihazlarla ölçüm yaparak, kilo kaybının gerçekten istenilen ölçüde olup olmadığının tespitini yapma şansına da sahibiz. Cihazlar dışında gıda intolerans testi ile de danışanlarımıza hizmet vereceğiz. Sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve sağlıklı beslenme davranış değişikliği gerçekleştirebilmek en önemli koruyucu sağlık hizmetlerindendir. Bu bilgiyle yola çıkarak kişiye özel sağlıklı beslenme, hastalıklarda beslenme, hamilelik ve çocukluk döneminde sağlıklı beslenme, sporcu beslenmesi , menü planlama ve etiket okuma alışkanlığı sağlama, sağlıklı yemek pişirme ve menü planlama eğitimleri düzenlenecektir. Özellikle çocukluk çağı obezitesi bizim için çok önemlidir. Yapılan bilimsel çalışmalar ışığında çoçukluk çağı obezitesini önlemek ilerleyen yaşlarda bir çok sağlık sorununu önlemek anlamına geldiği için bu kobuda özenle çalışmayı planladık. Çocuklarda sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme, yeterli fiziksel aktivite ve sağlıklı beden farkındalığı oluşturmak için özel, görsel içerikli, eğlenceli eğitimler yapılacaktır.

diyetisyen_esra1

 

 

 446 total views,  2 views today

Next Post

Türkiye 1.si Serhat Koleji’nden

18 mayıs tarihinde Serhat Koleji’nde yapılan Cambridge University ESOL/KET,PET sınavı sonuçları açıklandı. Sınavda Serhat Koleji’nden KET dalında Meryem Nur PAMUK 100 üzerinden 99 puan alarak Türkiye 1. oldu. Sınavda başarılı olan öğrenciler okul idaresi tarafından ödüllendirildi. Ödül törenine katılan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin ÖZCAN Serhat Koleji’nin Cambridge […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp