UZMAN ‘’Lalapaşa’yı Tüm Güzellikleri ile Tanıtacağız”

admin

DSC_0512                UZMAN ‘’Lalapaşa’yı Tüm Güzellikleri ile Tanıtacağız”  

 

Lalapaşa Belediye Başkanı Ali Osman Uzman yaptığı yazılı açıklamada  çalışmalarını şöyle değerlendirdi” İlçemiz uzun yıllardan bu yana çok ihmal edilmiş. Bunlardan en büyük sebeplerinden biri de sınırda olmasıdır. Kamu yatırımından mahrum olmasından kaynaklanmaktadır. Biz göreve geldiğimizde sağ olsun hemşerimiz Kemal Unakıtan sayesinde önce Hamzabeyli Gümrük kapısının yapılması, ardından organize sanayi bölgesinin yapılması ile bölgemizin kaderi yavaş yavaş değişmiş oldu. Bu  arada bize de büyük görevler düştü. Devletin ve iktidarın gücünü az da olsa yansıttık diye düşünüyorum. Hangi iktidar olursa olsun orada yetkili olduğu yerde gücünü gösterir.bu güç farklı bir güç bir şeye benzemez. Bizler bakanımız sayesinde bu gücü gördük.Bu arada ilçemizin alt ve üst yapı ihtiyaçlarının sağlanmasında destek bulduk.Önümüzde daha çok işimiz var.Bu arada ilimizin vekili Sağlık Bakanı oldu. Bilindiği gibi bu bakanlık çok önemli bakanlarımızın başında gelmektedir.

BÖLGEMİZDE SAĞLIK MERKEZİ AÇILMASINI İSTİYORUZ

                Bakanımızın katkısı ile Bölgemizde bir sağlık merkezi açılmasından yanayız bu konuda umutluyuz. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam etmektedir. Çimento fabrikamız balkanların en büyük çimento fabrikası sınır kapımız ve  organize sanayi bölgemiz sınırlarımız içinde bulunuyor. Bunun dışında ilçemizde kapalı salon çalışmamız var. Güreşlerimizi Eylül ayı başında yapmayı planlıyoruz sulama ile ilgili olarak  Bakanlığımızın bize verdiği listede belirtiler en büyüğü  Lalapaşa’da yapılacak 13 bin dönüm yeri sulayabilecek.Bu yıl dört tanesi önümüzdeki yıl üçü olmak üzere yedi tane gölet yapılması sağlanacak. Bu bizler için sevindirici haberler. Diğer yandan konut ihtiyacı olan  vatandaşlarımıza TOKİ 72 konut yapmıştı.Şu anda ikinci TOKİ çalışmasını bitirme safhasındayız. 247 konutluk bina yapılması için  yazışmalarımız kabul edildi. Önümüzdeki günlerde bu isteğimiz gerçekleşir böylece organize  sanayi bölgesi için gerekli istihdamı sağlamış oluruz.  Temizlik imandan gelir düşüncesi ile Bölgenin ilk arıtma tesisini yaptık. Yine Kırkpınar’ın ardından devam eden yağlı güreş etkinliğimiz devam ediyor. Bölgemiz doğal güzellikleri ve tarihi doku zenginliği bakımından çok önemli bir şehir  turizm açısından  bunu değerlendirmek istiyoruz.Bugüne kadar  tarihi ve doğa güzelliklerimizi yeterince değerlendiremedik.

 127 total views,  2 views today

Next Post

Margi Outlet AVM’den Kadınlar Gününe Özel Etkinlik

Trakya’nın en büyük açık alışveriş  merkezi olan Margi  Outlet AVM, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle AVM’yi ziyaret eden bayan müşterilerine  karanfil ve çeşitli hediyeler  veriyor. AVM Sorumlu Müdürü Nejat ÖZBOSTAN yaptığı açıklamada;  AVM’mizi ziyaret eden bayan misafirlerimize  3.000 adet karanfil dağıtmayı planlıyoruz. Bunun yanında  karanfil dağıtımı yapılırken bayan misafirlerimize […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp