Uzun; “sel baskınları konusunda önlemler artacak”

admin

Perşembe günü yapılan İl Genel Meclisinin olağan toplantısında söz alan Sivil Savunma ve Tabii Afetler Komisyonu Başkanı Mehmet Uzun, Edirne ve çevresinde yaşanan sel baskınlarının yarattığı sorunlar konusunda yaptığı açıklamada; “ İl Genel Meclisinin 2015 Temmuz ayı toplantılarında komisyonumuza havale olan, Edirne’nin içinde bulunduğu coğrafi konum gereği zaman zaman sel baskınları nedeniyle ciddi sorunlar yaşamaktadır.

Uzun; “sel baskınları konusunda önlemler artacak”

 

 

 

 

 

 

 

Bu yıl da konut, işyeri, tarım alanlarının bazılarında ciddi sıkıntılar yaşanmıştır. Selin neden olduğu arazileri onarmak için AFAD’tan ödeme gönderilmektedir. Şu ana kadar gönderilen ödenek miktarı ile söz konusu arızaların ne kadarının giderildiği konusu hakkında komisyonumuzca yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda. Meriç ve Tunca köprülerinin su taşkını nedeniyle kapandığından Karaağaç mahallesine ulaşım Genel kurmay Başkanlığının iki adet helikopteriyle sağlanmaya devam etmekte olup su düzeyinin düşmesi nedeniyle karayolu ile bağlantı sağlanması için Belediye Başkanlığı ve DSİ 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince  yolda meydana gelen çukurların onarımına başlanmıştır.

Karaağaç Mahallesine kumanya gönderilmiş bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşanmamıştır. İl Afet ve acil durum yönetim merkezi 24 saat sürekli çalışma esasına göre müdürlüğümüzden oluşan çekirdek kadro ile çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalara 50 arama, kurtarma personeli katılmaktadır. Nehirdeki su düzeyleri düşmeye devam etmektedir” dedi.

 

 

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

Birileri bu soruna el atmalı

          Edirne’nin piknik alanlarının çevresi adeta çöplük gibi her nedense  piknik yaptığımız  yerlerde yiyecek atıklarını çöp araçlarına atmayı adet edinemedik. Hayvanlar dahi pisledikleri zaman üzerini toprakla örttüğü halde ,dünyanın en akıllı geçinen canlısı olan bizler çevre temizliğini bir türlü öğrenemedik.bir dostum anlattı. Karganın biri  yiyecek kabındaki yiyeceği yedikten sonra  arta […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp