Uzun tatil doğal pazarı da etkiledi

admin

Uzun tatil doğal pazarı da etkiledi (1)

 

 

 

 

 

 

9  günlük Ramazan Bayramı tatili  Cumartesi pazaryerinde kurulan  doğal ürünlerin satıldığı pazara da etki yaptı.Uzun tatil doğal pazarı da etkiledi (4)

 

 

 

 

 

 

Her zaman olduğu gibi evlerinde yaptıkları yiyecekleri ile pazaryerine gelen üretici bayanlar bir yandan müşterilerinin geçmiş bayramını kutladı ve ürünlerini pazarladı.   Doğal ürün pazarına sipariş verdiği ürünleri almak için gelen Selimiye Camisinin eski müezzinlerinden Nadi Ersoy pazarla ilgili olarak yaptığı açıklamada;  pazara köylülerin doğal üründen yaptıkları erik marmeladı almak için geldiğini köylülerin yaptıkları bu tür ürünleri severek yediklerini belirterek; “ ben pazaryerindeki doğal ürün üreten bayanlarımıza bir siparişim oldu. Sağ olsun yapmışlar, onları almak için geldim. Buraya geldiğimde gerçekten çok mutlu oluyorum. Köylü kadınlarımızın ürettikleri malları aracısız satmaları ev ekonomilerine katkı yapmaları çok önemli. Burada onu görüyorum. Edirne’mize bu imkanı sağlayanları kutlamak isterim. Uzun tatil doğal pazarı da etkiledi (2)

 

 

 

 

 

 

Kadınlarımız da  bu pazara büyük ilgi göstermişler burada evlerinde yaptıkları doğal ürünlerini pazarlama imkanı buluyorlar. Öyle sanıyorum bir süre sonra bu Pazar tüm halkımızın ilgi alanı olacak. Duyduğuma göre Edirnelilerin dışında komşu ilçelerden ve komşu ülkelerde de alışveriş yapmak için gelenler varmış.

Uzun tatil doğal pazarı da etkiledi (5)

 

 

 

 

 

Bu köylülerimizin pazarda satacakları mal üretimini de etkileyecek köylerdeki erik ve benzeri marmalet yapılacak ürünlerini değerlendirecekler böylece kadınların da ticaret yaparak ev ekonomilerine katkı yapacaklarını göstermiş olacaklar.” Dedi.

Uzun tatil doğal pazarı da etkiledi (3)

 61 total views,  2 views today

Next Post

Enez, nüfusunun 20 katı turisti ağırladı

            “Edirne’nin denize kıyısı olan Enez ilçesi, bayram tatilinde 200 bin turist ağırladı. Ege Denizi’ne kıyısı bulunan Meriç Nehri’nin döküldüğü kuzey sahilindeki Enez, tarihi, kültürel yapısı ve deniziyle her yıl ağırladığı konuk sayısını artırıyor. Ramazan Bayramı tatilinde de 200 bin turisti ağırlayan Enez, tatil sezonunda […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp