Uzunköprü İlçesi Modern Bir Huzurevine Kavuştu

admin

Uzunköprü ilçesinde İrfan Öztürk ve İbrahim Öztürk adlı işadamları tarafından yapılan huzurevi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın da katıldığı törenle açıldı. Törene Edirne Valisi Hasan Duruer, Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen,Uzunköprü Kaymakamı, Kemal Yıldız,ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Meclis Başkanı Mehmet Eren, Ticaret Borsası Başkanı Özay Öztürk Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü,Bilgin Özbaş, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan ve vatandaşlar katıldı. İlk olarak söz alan huzurevini Uzunköprü’ye kazandıranlardan işadamı İrfan Öztürk, Öztürkler Gurup olarak sosyal sorumluluğunun bilinci içinde olduğunu bu amaçla ne yapılabileceğini sorguladıklarında gelişen toplumla birlikte bir huzurevi yaptırmanın yararlı olabileceği inancında oldukları için bu tesisin yapılmasının kararlaştırdıklarını söyledi. Bu amaçla ilgili kurumlarla protokol imzaladıklarını belirten Öztürk, şunları kaydetti; “ Daha sonra bu projemizi daha da geliştirdik. Kardeşim ve çocuklarımla bir araya gelerek bu eserin yapılması için ayırdığımız kaynağın üç katına mal olan bu eserin yapılmasını sağladık. Bu esere 8 yaşında kaybettiğim annemin ve bizleri yetiştiren babamın adını verdik huzurevinin adı Şüleybe ve Şefik Öztürk oldu ” dedi.

uuznköprü huzurevi (3)

Daha sonra söz alan Edirne Valisi Hasan Duruer, böyle hayır eserleri olduğunda herkesin el ele verdiğini burada da ayni coşkunun görüldüğünü belirterek şunları söyledi; “ Bu hayrın yapılmasını sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bunda en büyük pay İrfan Amcanındır. Ne mutludur ki, sizin anne babanıza böyle hayırsever evlatlar yetiştirmiş. Bu eser yaşadıkça yapanlar anılacaklardır. Edirne yaşlı insanlar şehri oldu. Bu tür eserlere bundan sonra daha çok ihtiyaç olacak” dedi

uuznköprü huzurevi (4)

Aile ve sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam açılış töreninde yaptığı konuşmasında Edirne’ de hatıraları olduğunu ve bu kenti evleri gibi gördüğünü belerterek sözlerini şöyle sürdürdü; “ Bu değerli eseri bizlere hediye eden değerli Öztürk ailesine teşekkür ediyorum. Bu çok güzel bir sosyal duyarlılık örneğidir.Bu tür eserlerin artarak devam etmesini diliyorum.Biz bakanlık olarak 65 yaş üzerindeki vatandaşlarımıza yaklaşık on yıldan bu yana çok düzenli projeler geliştiriyoruz. Onların rahat etmesini sağlıyoruz. Bunlardan ilki evlerde bakım hizmetleridir. Yaşlılarımızın kendi ortamlarından ayrılmadan hizmet sunuyoruz. Yaşlılarımız evlerinde bakılamıyorsa huzurevlerinde ayni hizmeti sunuyoruz. Şimdi bir başka hizmet tarzı benimsedik yaşam evleri yapıyoruz. Böyle birkaç yaşlıyı bir araya getirip birlikte yaşamalarını sağlıyoruz. Bundan olumlu sonuç alırsak bundan sonraki hizmetlerimizi yaşam evlerine yönlendireceğiz. Diğer yandan da huzurevi yapımını sürdüreceğiz. Türkiye’de nüfus yaşlanmaya başladı.

uuznköprü huzurevi (12)

DOĞUDA OLDUĞU GİBİ BATIDA DA ÜÇ ÇOCUKLA GENÇ NUFUSUN ARTMASINI BEKLİYORUZ.

Şu anda nüfusumuzun %7’sini yaşlılarımız oluşturuyor. Önümüzdeki aylarda bunun %10’a ulaşmasını bekliyoruz. O nedenle önlemlerimizi şimdiden alıyoruz. Edirne’de yaşlı oranı yüksek başbakanımızın dediği gibi Doğu Anadolu’da olduğu gibi Batı Anadolu’da da genç nüfusun artmasını istiyoruz. Yaşlılarımız başımızın tacıdır. Onlar için ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bunun yanında engellilerimiz şehit yakınları ve gazilerimiz çocuklarımız şiddete maruz kalan kadınlarımız için destek sağlayacağız. On yıldan bu yana AK Parti iktidarı sosyal devlet olma yolunda büyük mesafe aldı” dedi. Daha sonra Huzurevi hizmete açıldı.

uuznköprü huzurevi (2)


uuznköprü huzurevi (5) uuznköprü huzurevi (6) uuznköprü huzurevi (7) uuznköprü huzurevi (8) uuznköprü huzurevi (9) uuznköprü huzurevi (10) uuznköprü huzurevi (11)
uuznköprü huzurevi (13) uuznköprü huzurevi (14) uuznköprü huzurevi (15) uuznköprü huzurevikpk

 

 

 

 370 total views,  2 views today

Next Post

Öğretmen okullarının kuruluşunun 166 yılı kutlandı

Öğretmen okullarının kuruluşunun 166. Yıldönümü ve Edirne’de Öğretmen Okulunun kuruluşunun100. Yılı törenle kutlandı. İlk tören 16 Mart Pazar günü saat 09.30’da Atatürk Anıtına çelenk konulması ile başladı. Çelenk konulmasının ardından törene katılanlar bando eşliğinde Halk eğitim Merkezine hareket etti. Buradaki törene Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Şube Müdürleri Mümin Devren, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp