Uzunköprü ile Dimetoka arasında banliyö seferi

admin

Vali Şahin:’’Uzunköprü-Dimetoka Arasında Banliyö Tren Seferleri İçin Çalışmalara Başladık’’

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, bir dizi iş gezisi için gittiği Ankara’da Türkiye Cumhuriyet Devlet Demir Yolları (TCDD) Genel Müdürü Ömer Yıldız ile görüştü.

Uzunköprü ile Dimetoka arasında banliyö seferi

 

 

 

 

 

 

 

Görüşmelerin olumlu geçtiğini belirten Vali Şahin, Uzunköprü-Dimetoka arasında banliyö tren seferleri konusunda Yunanistan Demir Yolları ile yazışmaların başladığını ve olumlu geçtiğini ifade etti. Vali Şahin yaptığı açıklamada, “Uzunköprü ilçemizde bulunan demir yolu sınır kapısının tekrar faal hale gelmesi için çalışmalara başladık. TCDD Genel Müdürü ile yaptığımız görüşmelerimizde  Uzunköprü- Pityon sınır kapıları kullanılarak Dimetoka’ya kadar  25 km demiryolu hattında sadece bu bölgede çalışacak banliyö treni gibi bir tren ihdası için görüşmelerde bulunduk.  Müspet neticeye vardık ve şu anda Yunanistan demiryolları ile yazışmalar devam ediyor. Büyük ihtimalle bunun gerçekleşeceğine inanıyorum ve konu üzerinde hassasiyetle duruyorum. Bununla ilgili gerek valilikte gerek Ankara’da TCDD de  yaptığımız toplantılarda bu konuda çalışmaların başlatılacağını ifade ettiler. Bende inanıyorum ki bu konuyu başaracağız” dedi.

Vali Şahin, Uzunköprü-Dimetoka arasında başlanacak banliyö tren seferlerinin bölge ekonomisi içinde olumlu sonuçları olacağına inandığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 20 total views,  5 views today

Next Post

2. Beyazıt Külliyesi yenilendi

5 Asırlık Sultan II. Bayezid Edirne Darüşşifası’nı Abdi İbrahim “İyileştirdi” 1912 yılından bu yana tıbba ve insanlığa hizmet eden Abdi İbrahim, 500 yıllık Sultan II. Bayezid Edirne Darüşşifası’nı çağdaş müzecilik anlayışıyla yeniledi. Osmanlı döneminde hastane olarak insanlara şifa dağıtan Sultan II. Bayezid Edirne Darüşşifası’nın 13 Mayıs’ta düzenlenen açılış törenine; Edirne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp