Uzunköprü Sahil Yolu Bakımsızlıktan Kan Ağlıyor

admin

sahil yolu-kpkEdirne ajans Haber – 0284 214 24 04 – edirneajans@hotmail.com

Türkiye’nin hızla büyüdüğü, Hızlı trenlerin, duble yolların süratle arttığı bir dönemde Trakya’nın köy yolları bakımsızlıktan adeta kan ağlıyor.

 

Tayakadın köyü, Karakasım, Orhaniye, SaçlıMüsellim, Elçili, Çakmakköyü, Sığırcılı gibi birçok köyün Uzunköprü’ye ulaşımını sağlayan sahil yolu bakımsızlıktan kullanılamaz hale geldi.

sahil yolu (2)

Özellikle Ramazan Bayramı nedeniyle memleketlerine gelen vatandaşlar Çakmak köyü ve Sığırcılıköyü arasındaki (5km’lik) yolu görünce hayretler içersinde kaldı. Yol üzerinde meydana gelen büyük çukurlar ve çöküntüler sürücülerin güvenliğini de tehlikeye sokuyor.

sahil yolu (3)

Gazetemize açıklama yapan vatandaşlar; “Türkiye’nin her yerine duble yollar yapılıyor. Ama Edirne’nin birçok yerinde bulunan köy yolları maalesef kullanılamaz halde. Bakın Çakmak köyü ile Sığırcılı arasında kalan güzergâhın halini görüyorsunuz.

sahil yolu (5)

Araçlarımız bu yolda sürekli zarar görüyor. Bu yol üzerinde çöküntüler var.  Yine yolun üzerinde bulunan köprünün etrafına daha önce yetkililer toprak kayması var diye dolgu yapmıştı. Ama o dolgunun da çöktüğünü görüyorsunuz. Özellikle yolun üzerinde bulunan büyük çukurlar araçlarımıza büyük zarar vermektedir. Yine yolun kenarında suyun tahliyesi için bulunan yerlerin ıslah yapılması lazım. Yağmur yağdığı zaman yolun büyük bir bölümü sular altında kalıyor. Ulaşım durma noktasına geliyor. Yaz ayının bitimine az kaldı.

sahil yolu

Başta sayın valimiz Dursun Ali Şahin’e, Edirne İl Özel İdaresi yetkililerine, Köylere hizmet götürme birliği yetkililerine, İl Genel Meclisi üyelerine buradan sesleniyoruz. Bu yolu Edirne’den Uzunköprü’ye kadar birçok köylü vatandaşımız kullanıyor. Yetkililerin kış gelmeden bu yolu onarmasını istiyoruz.” Dediler.

sahil yolu (7)

Diğer Köylerin Yolları da Farksız…

Yaklaşık olarak 2 ay önce yaptığımız “KÖY YOLLARINA BAKAN YOK”  başlıklı haberimizde Pazardereköyü – Lalacık arasında bulunan 4 km’lik bozuk yolu gündeme getirmiştik. Haberimizin ardından yetkililer (Edirne İl Özel İdaresi) 1 gün sonra yolun onarımı için düğmeye basmış ve yolun bir kısmını onarmış.

sahil yolu (1)

Kalan bölümünü ise ACİL BİR DURUM çıktı diye ileriki zamana ertelemişlerdi.  2 gün önce Gazetemizin gittiği ve fotoğrafladığı yolda durumun ilk günkü gibi olduğu ve halen onarılmadığı, Özellikle köyün girişinde bulunan Köy Mezarlığı yanından geçen yolun hiçbir bakım ve onarımdan geçirilmediğini ifade eden vatandaşlar; “Gördüğünüz gibi, bayram sabahı zor da olsa sağ olan büyüklerimizle mezarlığımıza gelip rahmete kavuşmuş büyüklerimize dualar ettik.

sahil yolu (6)

pazardere yolu

Pazardere – Lalacık arasında ki yol bölgede en çok kullanılan tek toprak yoldur. Yine Pazardere – Hacıköy arasındaki asfalt olan yolumuz içler acısı. Yol üzerinde oluşan büyük çukurlar ulaşımı zorlaştırmakta ve araçlarımıza zarar vermektedir. Yetkililerden Hacıköy ile Pazardere arasındaki asfalt yolumuzu onarmalarını,  Pazardere ile Lalacık arasında ki onarımı yarım kalan tek toprak yolu asfalt yapmalarını istiyoruz.” Dediler.

pazardere yolu (4)

 

 

 

 

 

 

sahil yolu (4)

 

 

 122 total views,  2 views today

Next Post

Kızılay Kan Merkezi Girişindeki Kitabe Neden Kaldırıldı

Edirne Kızılay binasının Kızılay Kan Merkezi yanında bulunan binanın yapılmasında katkısı olan yöneticilerin isimlerinin yer aldığı pano burada kiracı olan firma tarafından üstüne panel konularak kapatıldı. Edirne Kızılay binasının bulunduğu arsa bina yapılmadan önce Makbule Adıyaman adında bir hayırsever bayan tarafından Kızılay’a bağışlanmış. O zaman Kızılay yönetiminde olanların büyük çabası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp