Uzunköprü’nün Altınyazı ve Türkobası köyleri huzursuz

admin

CHP Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt ve İl yönetim Kurulu üyeleri, Uzunköprü İlçe Başkanı İnanç Sülüş Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu Erdin Bircan Önceki akşam Kundaklanan Altınyazı Köyü ve Hırsızlık yapılan Türkobası köyüne geçmiş olsun ziyaretinde bulundular.

Önceki akşam saat 03.00 sırasında patlama sesi ile uyanan Altınyazı köy halkı Su ürünleri Kooperatifi ve yanında bulunan bir kahve ile bakkal dükkânını alevler içine görünce korktular.

Uzunköprü’nün Altınyazı ve Türkobası köyleri huzursuz (2)

 

 

 

 

 

 

 

Yine aynı saatlerde Türkobası köyünde bulunan kahvenin ve yanında bulunan bakkal dükkanının hırsızlar tarafından soyulması her iki köy halkına huzursuzluk çıkarmak isteyenler, korku yaratmak isteyenler tarafından yapıldığı kanısını yarattı.

Uzunköprü’nün Altınyazı ve Türkobası köyleri huzursuz (1)

 

 

 

 

 

 

 

Altınyazı’da büyük hasar yarat kundaklama olayı ile ilgili konuşan köy halkı “ bu güne kadar huzur içinde yaşıyor sabaha karşı tarlalarımıza çalışmaya gidiyorduk. Bu olay özellikle yapılmış bir kundaklama olayıdır. Sadece huzur bozulsun ortalık karışsın istenmektedir. Maddi zararlarımız büyük ama manevi zarar vermek isteyenler amaçlarına ulaşamayacaklar huzurumuzu bozamayacaklar. Köylerde böyle olaylar yaşanmazdı. Artık köylere kadar korku vermek istemeye başladılar. Olayla ilgili kamera görüntüsü var. Bunu bir kişi yapmış. Jandarma olayı inceliyor sorumlu olan mutlaka bulunacaktır “Altınyazı köy halkına geçmiş olsun diyen CHP’liler daha sonra Türkobası köyüne giderek hırsızlar tarafından soyulan kahvede köylülerle bir araya geldiler.

Uzunköprü’nün Altınyazı ve Türkobası köyleri huzursuz (4)

 

 

 

 

 

 

Köy halkı AKP Hükümetini suçlayarak “ gençlerimiz her akşam bir araya gelir geç saatlere kadar oturur birer şişe alkol alıp sohbet ederlerdi. Bu alkolde saat uygulaması olunca herkes evine erkenden çekiliyor. Bomboş kalıyor ortalık. Köyde in cin top oynuyor. Yine gençlerimiz bir araya gelip geç saate kadar oturmaya kalksa hemen jandarma gelip siz ne yapıyorsunuz diye soru soruyor. Oysa onlar dışarıda bir arada otursa bu olaylar olmaz. Köylerin böyle bomboş olması kötü niyetli insanlara fırsat yaratıyor. Artık köyümüzün bekçisi olacağız kimse sindiremez bizi” dediler.


Uzunköprü’nün Altınyazı ve Türkobası köyleri huzursuz (3)

 664 total views,  2 views today

Next Post

Haberimiz ses getirdi. nihayet döner kavşak yapılıyor

                Edirne Ajans Gazetemiz haberlerinde bugüne kadar defalarca dile getirdiğimiz Abalar ve Azatlı köy yollarının E-5 yolu bağlantısında döner kavşak bulunmaması nedeniyle Edirne istikametine seyredecek araçların Havsa istikametinde 3 kilometre yol giderek daha sonra Edirne yönüne döndüklerini, böylece 6 kilometre fazla yol gitmek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp