Uzunköprü’ye 122 Kişilik Huzurevi

admin

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde bulunan Trakya Üniversitesine bağlı eski Meslek Yüksek Okulu Huzurevine dönüşüyor. Hayırseverlerin katkıları ile huzurevine dönüşecek olan eski okulun protokol imza töreni valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.


Edirne Valisi Ekrem Canalp imza töreninde yaptığı konuşmada; “Bizim kültürümüzde yaşlılarımıza yönelik davranışlarımız çok özellik arz ediyor, bizim insanımız yaşlıya yapılan hizmeti, anne babaya yapılan hizmeti kutsal kabul etmektedir. Bu çerçeve içerisinde Türkiye’de yaşlanan bir nüfus vardır. Bu Edirne açısından da çarpıcı bir gerçeği işaret ediyor. Türkiye’de yaşlı nüfusun en yoğun olduğu illerden bir tanesi de Edirne’dir. Merkezde yeni huzurevinin inşaatına kısa süre içerisinde başlayacağız, bunun yanında Uzunköprü ilçemizde de atıl durumda bulunan eski Meslek Yüksekokulumuzu da huzurevine dönüştürmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Uzunköprü’deki okulun dönüşümünde hayırseverlerimizin katkısı çok büyük olmuştur. Buradan hayırseverlerimize ve Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.


Hayırsever iş insanı Bülent Uçar’da yaşlı insanlarımızın ömürlerinin son günlerinde huzur içinde kalabilecekleri bir yere katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyorum şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Edirne Valisi Ekrem Canalp, Uzunköprü Kaymakamı Hakan Yavuz Erdoğan, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş ve hayırsever iş insanı Bülent Uçar Huzurevi yapımı protokolünü imzaladı.

 1,090 total views,  32 views today

Next Post

Türkiye Değişim Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı atandı.

Türkiye Değişim Hareketi olarak siyasi hayatına başlayan ve Ülkemizin önde gelen Siyasi isimlerinden Sayın Mustafa Sarıgül önderliğinde partileşme kararı alarak siyasi hayatına devem eden ve teşkilatlanma çalışmalarına başlayan Türkiye Değişim Partisi tüm Türkiye’de olduğu gibi Edirne’de de geçtiğimiz günlerde yüksek katılımlı ve yoğun sevgi gösterisine sahne olan bir açılış gerçekleştirdi. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp