Vakıflar Genel Müdürü SİNAGOG’da

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem, Büyük Sinagog başta olmak üzere Edirne’de onarımı devam eden vakıf eserlerindeki çalışmaları inceledi. Geçtiğimiz pazar günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Edirne’de gerçekleştirdiği toplu açılış törenine katılan Genel Müdür Ertem, daha sonra Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne geçerek, Bölge Müdürü Osman Güneren’den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

vakıflar genel müdürü-sinagog (5)

Dr. Adnan Ertem, daha sonra bölge müdürü ve ilgili personel ile birlikte Büyük Sinagog’a geçti. Burada yapılan restorasyon çalışmalarını dikkatle inceleyen Ertem, sürdürülen başarılı restorasyondan dolayı takdirlerini iletti. Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan restorasyon kapsamında sinagog, idare ve müştemilat binalarını gezen Adnan Ertem, akşam saati olmasına rağmen halen Sinagog’un ahşap aksamlarının üretimine  devam eden işçilerle de sohbet etti.

vakıflar genel müdürü-sinagog

Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Türkiye’de en fazla Vakıf eseri bulunan şehirlerden biri olması nedeniyle Edirne’ye Vakıflar Genel Müdürlüğü nezdinde de ayrı bir önem verildiğini ifade ederek, genel müdürün ziyaretini Edirne için bu bakımdan önemli bulduklarını kaydetti. Bölge Müdürü Güneren, “Sayın Genel Müdürümüz, Vakıf şehri Edirne’mizde sürdürdüğümüz çalışmaları yakından takip ediyor. Şu anda 8 şantiyemizde sekiz ayrı Vakıf eserimizi onarıyoruz. Bu sekiz eserimiz için yaklaşık 12 milyon lira harcayacağız. Bu da çok önemli bir rakam.” diye konuştu. Güneren, hazırlıkları devam eden bazı Vakıf eseri onarımlarının da 2014 yılında hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.

vakıflar genel müdürü-sinagog (2)

Vakıflar Genel Müdürü Ertem, Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Edirne Merkez’de onarımı sürdürülen Beylerbeyi Türbesi, Çakır Ağa Camii, Süleyman Paşa Camii ve Hasan Sezai Dergâhı şantiyelerini de ziyaret etti. Devam eden Atik Ali Paşa Camii ve Gülşenî Aşık Efendi Dergâhı restorasyonları ile Selimiye Camii proje çizim çalışmaları hakkında da bilgiler alan Vakıflar Genel Müdürü Dr. Adnan Ertem daha sonra Edirne’den ayrıldı.


vakıflar genel müdürü-sinagog (1)
vakıflar genel müdürü-sinagog (3) vakıflar genel müdürü-sinagog (4)
vakıflar genel müdürü-sinagog (6) vakıflar genel müdürü-sinagog (7) vakıflar genel müdürü-sinagog (8) vakıflar genel müdürü-sinagog (9) vakıflar genel müdürü-sinagog (10)

 

 

 

 

 150 total views,  5 views today

Next Post

Başbakan Erdoğan’a Çocuk Girşimciler Başkanından Anlamlı Hediye

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Çocuk Girişimciler Başkanı Onur Buğrahan İHTİYAR, tören sonunda Başbakan Erdoğan için hazırlattığı, Edirne Çocuk Girişimcilerin logosu ve Tarihi Uzunköprü’ nün bulunduğu: “SAYIN BAŞBAKANIM, UZUNKÖPRÜ’ YE HOŞ GELDİNİZ.” Yazılı plaketi ve kendi kartvizitini Başbakana verdi. Girişimciliğin çocuklukta başlaması gerektiğini söyleyip, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp