VALİ CANALP İNCELEMELERDE BULUNDU

admin

Edirne’de önceki gün gece yarısı başlayan sağanak yağış Edirne’nin bir çok noktasını adeta felç etti. Nehirler ve dereler taştı, Cadde ve bir çok ev ve işyerini su bastı. Şiddetli yağışın ardından Tunca Nehri’nde yükselen su seviyesi nedeniyle Kanuni Köprüsü, Saraçhane Köprüsü araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, Karaağaç ve Kanal Edirne bölgesi ile Tunca ve Meriç nehirlerinde incelemelerde bulundu. İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, Afad Edirne İl Müdürü Ali Altındal ve DSİ X1.Bölge Müdürü Erdinç Kuran ile birlikte nehirlerdeki su seviyesini yerinde takip eden Vali Canalp, gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Sağanak yağışın etkisini gösterdiği her noktayı gece boyunca yerinde ziyaret eden Vali Canalp; önceki gün yaşanan yağışlardan etkilenen Havsa ilçesine bağlı Abalar köyünde incelemelerde bulundu. Selden zarar gören vatandaşları tek tek ziyaret eden Vali Canalp, Köy Halkından bilgi aldı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, yağışlardan kısmi olarak etkilenen Oğulpaşa köyümüzde incelemelerde bulundu. İncelemeler esnasında Vali Canalp’e İl Özel İdaresi, AFAD, DSİ, İl Tarım ve diğer ilgili kurum müdürleri de eşlik etti.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, şehrin çeşitli noktalarında incelemelerde bulundu.

 968 total views,  2 views today

Next Post

İYİ PARTİ EDİRNE, BASKIN BÖLGELERİNDE İNCELEME YAPTI

Trakya’yı etkisi altına alan sağanak yağmur nedeniyle su baskını yaşanan bölgelerde İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı inceleme yaptı. Uzun süredir kuraklıkla mücadele eden Trakya, sonunda beklenen yağmura kavuştu. Ancak sert yağan yağmur Edirne’nin belli bölgelerinde taşkınlara neden oldu. İYİ Parti Edirne İl Başkanlığı da Edirne’nin farklı bölgelerinde incelemeler yaparak durumu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp