Vali Canalp; Olumsuz Hava Koşulları ve Yoğun Sis Nedeniyle Yarışları İptal Etmek Zorunda Kaldık

admin

Edirne’de bugün yapılması planlanan Türkiye Liqui Moly Motokros Şampiyonası Final Yarışları, yoğun sis nedeniyle iptal edildi. Federasyon yetkilileri yoğun sis sonucu hakem heyetinin sporcuları 3 ayrı atlama rampasında görememesi nedeniyle yarışma kuralları gereğince yarışların iptal edildiğini duyurdu. Vali Canalp; bahar döneminde Balkan ve Avrupa Şampiyonalarının bu pistte gerçekleştireceğini söyledi. Edirne Valisi Ekrem Canalp pist alanında yaptığı açıklamada; “Edirne’den Motokros pistinden herkesi selamlıyoruz. Burada yoğun bir hazırlık yapmıştık ancak dün yağmur vardı bugün ise yoğun sis altındayız.

Uluslararası kurallar gereği 3 tane atlama rampasının görülebilmesi gerekiyor ancak şu anda yaşamış olduğumuz yoğun sis nedeniyle tek bir atlama rampası görülebiliyor. Diğer kısımlarda da görüş müsait değil. Bu sebepten olumsuz hava koşulları ve yoğun sis nedeniyle bugün yapılacak olan yarışları iptal etmek zorunda kaldık. Federasyon Başkanımız ve yönetim kuruluda burada önümüzdeki bahar döneminde Balkan ve Avrupa şampiyonasını bu pistte gerçekleştireceğiz” dedi. Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar; Dünyanın sayılı parkurlarından biri haline gelmiş olan Edirne Motokros parkurumuzu çok daha iyi bir organizasyonda kullanacağız. Dünyada ender rastlanacak bir parkurun düzenlendiğini vurgulayan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar’da “Bu parkurla ilgili çok yoğun bir övgü aldık, dünyada motokros şampiyonası yapılmış birçok parkuru gezme imkânı bulduk, bu pistin uluslararası kurallara uygun olarak inşa edilmiş olması, tribün imkânı, zeminin iyi olması, parkurun herhangi bir yerinden pistin yüzde 85’nin görülebiliyor olması burayı önemli kılıyor. Ender rastlanan bir parkur burası. Uluslararası kurallara göre baş hakem ve diğer hakemlerimizin herhangi bir yarışçıyı en az 3 rampada görebiliyor olma şartı var. Yarışçıların güvenliğinin riske atma durumumuz yok. Bu nedenlerden yarışları iptal etme kararı aldık. Dünyanın sayılı parkurlarından biri haline gelmiş olan Edirne Motokros parkurumuzu çok daha iyi bir organizasyonda kullanacağız” şeklinde konuştu. Federasyon yetkilileri önümüzdeki bahar aylarında Balkan ve Avrupa Şampiyonalarının Edirne’de yapılacağını ifade ettiler.

 685 total views,  5 views today

Next Post

Memleket Partisi’nden 5 Aralık Kadın Hakları gününde Anlamlı etkinlik

5 Aralık Kadın Hakları günü nedeniyle Memleket Partisi  Edirne Teşkilatı  Emekçi Pazarındaki kadınlara karanfil verdi.  Memleket Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Beste Kayacık ve yönetim kurulu tarafından Emekçi Pazarında görev yapan kadınları ziyaret ederek sonların gününü kutlayıp karanfil ve Memleket Partisi’nin tanıtım broşürlerini verdi. Günün anlam ve önemi hakkında açıklama […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp