Vali Canalp “Vatandaşlarımız Uluslararası Kalite Standartlarında Kamu Hizmeti Alacak”

admin

186 yıllık köklü bir geçmişi olan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri yeni konsepti ile vatandaşlara hizmet vermeye başladı. İçişleri Bakanlığı’nın ufuk projelerinden biri olan ‘Konsept Nüfus Müdürlüğü’ Edirne Valiliği binasında ve tüm ilçelerde hizmete açıldı.6 ay gibi kısa bir süre içerisinde özverili ve titiz bir çalışma ile İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü ile Merkez, Keşan, Uzunköprü, İpsala, Havsa, Meriç, Enez, Süloğlu ve Lalapaşa ilçe nüfus müdürlüklerimizde toplam 1230 m2 alan tamamıyla yenilenerek “Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti” oluşturuldu.

Valilik hizmet binasında açılışı yapılan İl ve Merkez İlçe Nüfus Müdürlükleri açılış törenine Edirne Valisi Ekrem Canalp, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, İl Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Komutanı Albay Abdulkadir Seri, Kurum müdürleri ve davetliler katıldı. Açılış töreninde bir konuşma yapan Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Bundan altı ay önce başlatılan yeni konsept çalışması ile biz de merkez ve ilçelerimizde çalışmalara başladık.

İçişleri Bakanlığımızdan finansmanın yarısını temin ettik ve geri kalan yarısını Valilik olarak karşılamak suretiyle merkez ve ilçelerimizin tamamını yeni konsepte göre dizayn etmiş olduk. İlçelerimizin tamamı bekleme salonları, donanımları ve çalışma alanları ile dört dörtlük olarak yeniden yapıldı. Projelendirilmesi de dâhil olmak üzere bu çalışmalarımızı 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde yaptık. Edirne’de önümüzdeki dönemde kamu hizmetleri veren bütün kurumlarımız uluslararası kalite standartlarına uygun kamu kurumları haline gelecek. Bu yeni yaptığımız konseptin hayırlı olmasını diliyor emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 291 total views,  9 views today

Next Post

EĞİTİM’DE EDİRNE’NİN PARLAYAN YILDIZI EDİRNE KOLEJİ, YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI İÇİN GÜN SAYIYOR

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için gün sayan Edirne Koleji’ndeki tadilat çalışmalarında son aşamaya gelindi. Edirne’de İstasyon mahallesi Tren Garı yanında uzun yıllar Beykent Koleji olarak hizmet veren Eğitim binası 2021-2022 Eğitim –Öğretim yılından itibaren “EDİRNE KOLEJİ” olarak hizmet verecek. Okul binasının dışında ve içerisinde en ince detayına kadar yapılan tadilat çalışmalarını […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp