Vali Duruer Oğlu’na Plaket Verdi

admin

Katıldıkları ulusal ve uluslar arası yarışmalarda Edirne’yi temsil ederek madalya kazanan Serhat Koleji’nde öğrenim gören 16 öğrenci Edirne Valisi Hasan Duruer’i ziyaret etti. Duruer’i ziyaret eden başarılı öğrenciler arasında, 9’uncu Uluslar arası Bilişim Olimpiyatları’nda ‘Papuaya’ isimli projesiyle gümüş madalya kazanan Vali Hasan Duruer’in oğlu Ahmet Enes Duruer de yer aldı. Oğul Duruer plaketini baba Duruer’in elinden oldu.

Serhat Koleji öğrencileri, Genel Müdür Ömer Sezgin ve Okul Müdürü Nidai Kıraç eşliğinde Vali Hasan Duruer’i ziyaret etti. İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan’ın da yer aldığı ziyarette konuşan Vali Hasan Duruer; ulusal ve uluslar arası yarışmalarda altın, gümüş ve bronz madalya kazanan 16 başarılı öğrenciyi tebrik etti.

Edirne’nin eğitim anlamında başarılı bir il olduğunu kaydeden Vali Duruer, “Öğrencilerimiz, çalışarak dünya çapında işler yapabileceklerini kanıtladılar. Bu üstün başarılarından ötürü öğretmenlerini ve ailelerini de kutluyorum” dedi. Duruer daha sonra 16 öğrenciye Edirne Valiliği olarak başarı plaketi verdi.

OĞLUNA TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ

Vali Duruer’in elinden plaket alanlar arasında oğlu Ahmet Enes Duruer de vardı. 9’uncu Uluslar arası Bilişim Olimpiyatları’nda ‘Papuaya’ isimli projesiyle gümüş madalya kazanan Ahmet Enes Duruer, başarısını çok çalışmasına bağladı. Oğlunun başarısıyla ilgili görüşlerini açıklayan Vali Duruer “Benim için çok büyük bir mutluluk. Oğlumla her zaman gurur duydum” dedi.

TWİTTER’A RAKİP

‘Papuaya’ isimli projesiyle 9’uncu Uluslar arası Bilişim Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan Ahmet Enes Duruer’ın projesi, twitter’a rakip olarak gösteriliyor. Bir sosyal paylaşım sitesi olan papuaya, yeni nesil sosyal paylaşım sitesi özelliğini taşıyor.AW000388

 111 total views,  2 views today

Next Post

SEDEFÇİ “Kakava Unesco Gündemine Gelecek”

  Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi Belediye Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında gündemindeki konuları değerlendirdi. Sedefçi Edirne’ye gelen turist sayısında büyük artış görüldüğünü Selimiye ve Kırkpınar’ın ardından Kakavanın da UNESCO gündeminde olduğunu söyledi. Edirne Belediyesinin 7 festival düzenlediğini belirten Sedefçi şunları kaydetti” 23 Nisan’da yabancı konuklarla Çocuk Festivali düzenledik, bu başarılı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp