Vali Duruer Vakıflar Bölge Müdürünü Makamına Kabul Etmedi

admin

Vakıflar Haftası tüm yurtta olduğu gibi Edirne’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Hafta nedeniyle Atatürk anıtında düzenlenen törene Edirne Valiliği ve Edirne Belediyesinden hiçbir yetkili katılmadı. Anıttaki törenin ardından Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler’i, Edirne Valisi Hasan Duruer, “Vakıfların eserini koruyamayan Vakıflar Müdürünü kabul etmiyorum” diyerek reddetti. Vali Duruer ayrıca Vakıflardan sorumlu Vali Yardımcısına da vakıfların hiçbir etkinliğine katılmaması yönünde talimat verdi.

Edirne Valisi Hasan Duruer Hıdrellez ve Kakava şenlikleri kapsamında Saraçlarda düzenlenen yumurta tokuşturma etkinliğinde yaptığı açıklamada, “ Edirne’de vakıf eserlerine baktığınızda hangi halde olduğunu Vakıflar Bölge Müdürüne sormanızda fayda var. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Tepkimi Twitter hesabımdan da paylaştım. Her kurum üzerine düşen vazifeyi yerine getirecek. Burası Osmanlı yadigarı Osmanlı’nın en önemli eserlerinin bulunduğu bir yer. Fakat Vakıfların perişan halde olması beni son derece rahatsız ediyor, bir kapının bir senede takılmaması, Muradiye’deki bir fenerin altı senede takılmaması, restorasyon projesinin 6 sene gecikmesi beni son derece rahatsız ediyor. Bu vesileyle tepkimi dile getirdim” dedi.

Edirne Valisi Hasan Duruer’in kendisine randevu vermemesini değerlendiren Vakıflar bölge Müdürü Hayati Binler ise “Vali beyin takdiridir, hiçbir şey söyleyemem” dedi.

Edirne Valisi Hasan Duruer, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Hayati Binler’i Twitter üzerinden Selimiye Camii’ndeki yangın alarmı için düzensiz olarak geçirilen kırmızı kabloları ‘rezalet’ olarak değerlendirmişti.AW000700

 169 total views,  2 views today

Next Post

TÜ Bahar Şenlikleri Törenle Başladı

Trakya Üniversitesi (TÜ) 20’inci Kültür, Sanat ve 30’uncu Spor Şenlikleri Edirne Atatürk anıtında yapılan törenle başladı. Törende saygı duruşu ve İstiklal marşının ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin Atatürk Anıtına çelenk sunumu yaptı. Çelenk sunumunun ardından öğretim üyeleri ve öğrencilerden oluşan kortej, Atatürk anıtından belediye önüne bando eşliğinde yürüyüş […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp