Vali Duruer ve ETSO Başkanı Zıpkınkurt KOBİ’leri ziyaret etti

admin

Edirne Valisi Hasan Duruer ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt Edirne’de bulunan KOBİ’leri ziyaret ederek, görüşmelerde bulundu.

etso-vali-işletemcileri gezi

Ziyaret programı kapsamında; Duvanpen Yapı Market Mob. Pvc. Alüm. Doğ. İnş. Taah.Trz.Ltd. Şti,Akıncı Cam- Aydoğan Akıncı, Trakya Ahşap Pvc. İnş. San ve Tic. Ltd. Şti. Ve Dafne Servis Mühendislik San. Tic. Td. Şti. firmalarını ziyaret eden Vali Durer ve ETSO Başkanı Zıpkınkurt firma yetkililerinden üretim ve ihracatları ile ilgili bilgi aldı. Vali Duruer, sorunların çözümü için birlikte çalışılması gerektiğini ifade ederek, KOBİ’lere desteğin süreceğini söyledi ve Ülkemizin asıl gücünün üretim, ihracat ve şehirlerin markalaşmasından geçtiğini vurguladı. Dünyada da sanayi üretiminin lokomotifi olarak küçük ve orta ölçekli işletmeler ön plana çıktığını belirten Vali Duruer, büyük ölçekli işletmeler her ne kadar sanayi üretiminde önemli bir paya ve yere sahip olsalar da ülkelerin üretim gücünün aslında küçük ve orta boy işletmelerden geçtiğini ifade etti.

etso-vali-işletemcileri gezi (1)

Vali Duruer:“KOBİ’ler, küreselleşmenin yarattığı şiddetli rekabet ortamında ulusal ekonomilerin gelişmesi ve korunması bakımından önemli bir işlev üstlenmektedirler” diye konuştu. KOBİ’lerin sanayi üretimi içerisinde önemli yeri olduğunu söyleyen Zıpkınkurt, KOBİ’leri çok özel olarak takip etmek, onların dertlerini, sorunlarını yakinen izlemek, taleplerini bu konuda iyi değerlendirmek ve iyi işbirliği yapmak gerektiğini ifade etti. Zıpkınkurt, KOBİ’leri güçlendirmenin aslında ülkenin üretim gücünü güçlendirmek anlamına geldiğini de sözlerine ekledi.etso-vali-işletemcileri gezi (2) etso-vali-işletemcileri gezi (3)

 

 

 343 total views,  2 views today

Next Post

Dişlioğlu, Ünlü Fotoğraf ve Resim Üstadı Tayyip Yılmaz'ın Arşivinde İnceleme Yaptı

Edirne Basın-Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Fikret Dişlioğlu, Şube Müdürü Uğur Ülgen ile birlikte ünlü fotoğraf ve resim üstadı Tayyip Yılmaz’ı dün evinde ziyaret ederek, resim ve fotoğrafların yer aldığı arşivde inceleme yaptı. Edirne fotoğraflarından oluşan arşivin eşsiz olduğunu vurgulayan Dişlioğlu, resim ve fotoğraf üstadı Tayyip Yılmaz’ın bir ömre sığdırdığı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp