Vali Duruer: “Yaşlılara Önem Vermeyen Toplumun Huzurlu Olması Mümkün Değildir”

admin

Edirne Valisi Hasan Duruer, Yaşlılar Haftası nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, “Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması da mümkün değildir” dedi.
Duruer, 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan Yaşlılar Haftası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Vali Duruer, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
“Yaşlılarımız birlik ve beraberliğimizi simgeleyen en kutsal değerlerimizin başında gelmektedir. Her bireyin kendisinin de yaşlanacağını her zaman hatırında tutması gerekir. Yaşlılarına gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayan ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun güven ve huzur içinde olması da mümkün değildir.
Dünümüz ile bugünümüz arasında köprü kuran, sahibi olduğumuz değerlerin bugüne gelmesinde büyük katkısı olan, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını sürdürmeleri sağlamak hepimizin toplumsal ödevidir.
Unutulmamalıdır ki; geleceği yakalamak, yaşamın her alanında önemli hizmetlerde ve görevlerde bulunan yaşlılarımızın bizlere devrettiği birikimler üzerine yenilerini ekleyerek mümkün olacaktır. Yaşlılarımızı unutmamak, bakım, barınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak için verdiğimiz uğraş onları mutlu edeceği gibi bizim de geleceğe güvenle bakmamızı sağlayacaktır.
Yaşlılarımızı yalnızca bu hafta değil, her zaman hatırlayarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek bizim görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 185 total views,  2 views today

Next Post

KAHVE “Hizmette Parti Ayrımı Yapmayacağız”

AK Parti İl Başkanı Müjdat Kahve yapılan toplantıda gündemdeki konuları değerlendirdi. Toplantıya Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü Gençlik kolları Başkanı Hakan Çalışkan ile birlikte düzenlenen toplantıda konuşan Kahve, Adalet Bakanlığına yapılan saldırıyı kınadıklarını bu tür saldırıların kendilerini amaçlarından saptıramayacağını belirterek ş” Partisinin terörü önleme konusunda kararlı olduğunu belirterek” Milletimiz terörü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp