Vali Duruer’den Batı Trakyalı Soydaşa Geçmiş Olsun Ziyareti

admin

Edirne Valisi Hasan Duruer, Kurban Bayramı’nın ikinci günü Yunanistan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında tanıştığı ve Edirne’de tedavi edilmesine önayak olduğu 11 yaşındaki Eren İsmail’i, tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ziyaret etti. Doktorlardan Eren’in tedavi süreci hakkında bilgi alan Vali Duruer, Eren’e ve ailesine geçmiş olsun dileklerini iletti.
Yunanistan’ın Gümülcüne iline bağlı bir köyde ikamet eden 11 yaşındaki Eren İsmail’in de bulunduğu araç, 13 Mart 2012 tarihinde kaza yaptı. Araçta bulunan 5 öğrenciden biri yaşamını yitirirken Eren İsmail’le birlikte bir öğrenci ağır yaralandı. 5’inci sınıfa giden Eren’in kaza sonrası iki ayağı birden kırıldı ve Eren değneklerle yürümeye başladı.
Edirne Valisi Hasan Duruer de Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Yunanistan’a düzenlediği gezi sırasında Gümülcüne Müftüsü İbrahim Şerif aracılığıyla Eren’in ailesiyle tanıştı. Duruer, ailenin yardım isteklerini geri çevirmedi ve Eren’in Edirne’de tedavi edilmesi için gerekli yerlere talimatlarını verdi ve Eren, 15 gündür Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Fizik Tedavi Bölümü’nde tedavi görmeye başladı.
VALİ DURUER’DEN EREN’E SÜRPRİZ ZİYARET
Vali Hasan Duruer, Eren İsmail’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Eren’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Duruer, Eren’e ve ailesine çeşitli hediyeler getirdi. Eren’in tedavisi hakkında doktorlardan son bilgileri alan Duruer, tedavisine devam etmesi konusunda Eren’e birtakım nasihatlerde bulundu.
Vali Duruer’in ziyareti karşısında oldukça mutlu olduğu gözlenen Eren İsmail, tedavisinin devam etmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Başta Vali Hasan Duruer olmak üzere Trakya Üniversitesi yönetimine, hastane yönetimine ve doktorlarına teşekkür eden Eren, Vali Duruer’e en kısa zamanda tekrar eskisi gibi yürüyeceğinin sözünü verdi. Tek üzüntüsünün, tedavisi süresince okuldan ve arkadaşlarından uzak kalmak olduğunu kaydeden Eren, bir an önce iyileşip derslerine yoğunlaşmak istediğini belirtti.
BACAK BOYLARINDA EŞİTSİZLİK VAR
Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Derya Demirbağ Kabayel de, Eren’de ortopedik yaralanma vakası olduğunu belirtti. Eren’in omurgasında meydana gelen eğrilik sonucu bacak boylarında eşitsizlik olduğunu ifade eden Kabayel, tedavinin iyi gittiğini ancak rehabilitasyon sürecinin biraz daha uzun süreceğini kaydetti.

 177 total views,  5 views today

Next Post

Kime Yararı Var

Bölgemiz yönetiminde söz sahibi olan yetkililerin basın toplantılarına katılıp  kentimizin sorunlarının çözümündeki görüşlerini öğrenme fırsatı buluyoruz. Bu konuda ne kadar ortak nokta bulunursa kentimizde yapılan hizmetler  o oranda gelişeceği inancındayım,   Sayın Valimiz Hasan Uluer birkaç gün önce Yeni Küçük Sanayi Sitemiz yöneticilerini ziyaret etti. Burada gündeme gelen en önemli […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp