Vali Duruer’den Kutlama Mesajı

admin

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Edirne Valisi Hasan Duruer mesajında şu cümlelere yer verdi;

“Sevgili Edirneliler

Milli birlik ve beraberliğimizin kaynağı olan Cumhuriyetimizin 90’ıncı yıldönümünü hep birlikte büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.

hasan_duruer

Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Cumhuriyet, milletimizin çağdaş dünyada hak ettiği yeri alma kararlılığının göstergesi, birlik ve beraberlik içinde hareket ettiğimizde olmaz denileni başardığımızın kanıtıdır.

Cumhuriyetimiz farklı kültür, inanç ve düşünceleri teminat altına alarak birlikte yaşama idealimizin kaynağı olmuştur. Bu itibarla, Cumhuriyetin ilanı milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından birisidir.

 

Bizlerde bu bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, her bakımdan daha güçlü daha müreffeh, daha mutlu ve daha gelişmiş bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyet’i “en büyük eserim” diye tanımlayan Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu aziz vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için canlarını ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı içten dileklerimle kutluyorum. ”

hasan_duruer_kapak

 

 125 total views,  2 views today

Next Post

CHP Örgütü Atatürk Anıtına Çelenk Koydu

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com   Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Edirne Belediyesi önünde bir araya gelen CHP’liler Atatürk anıtına kadar yürüyüş yaptı. Yürüyüşe Edirne milletvekilleri Kemal Değirmendereli, Recep Gürkan, Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, İl ve Merkez İlçe Başkan ve yöneticileri ile partililer katıldı. Daha sonra Atatürk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp