Vali Duruer’in Kurtuluş Bayramı Mesajı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne Valisi Hasan Duruer’in Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi;  Sevgili Edirneliler,  1361’den beri Anadolu’nun Avrupa’ya açılan kapısı olan ve yüzyıllardır Balkanların merkezi olan Edirne, Balkanlar’daki her türlü sosyal, politik gelişmenin ve savaşların etkisini de yüreğinde hissetmiştir.

29_ekim_bayram_VALİ_KONUŞMA

Tarih ”Geçmişi olmayanın, geleceğinin de olmayacağını” bize göstermiştir.  Türk Milleti en zor ve çetin şartlarda dahi, nesilden nesile aktarılan bu tecrübe ve birikimimizle bağrından her zaman bir önder çıkarmayı bilmiştir. Kurtuluş savaşında da yine bu Büyük millet bağrından, Gazi Mustafa Kemal gibi büyük bir Önderi, dehayı çıkartmış ve vatan topraklarını işgalden, milletini esaretten kurtarmıştır.

Bugün Edirne’nin kurtuluşunun 91. yıldönümü kutlamalarında, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, aziz hatırları önünde saygı ile eğiliyoruz.

Bilinsin ki, bizlere bırakılan bu miras, kutsal bir emanet olarak yeni nesillere aktarılacaktır. Bu vesile ile; Tüm Edirnelilerin, Edirne’nin düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünü en içten duygularla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

 111 total views,  2 views today

Next Post

İŞSİZLER İŞVERENLERLE BULUŞUYOR

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com İşe yerleştirmede aktif rol oynamayı hedefleyen Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2013 yılında düzenlediği istihdam fuarları ve kariyer günleriyle yüz binlerce işsizi işverenlerle buluşturdu. İŞKUR Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, iş arayan ve işverenleri aynı çatı altında buluşturan istihdam fuarları ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp